На головну

Нова ціна горілки

Понеділок, 03 Листопада, 2008 року, № 161 (469)

Кабінет Міністрів ухвалив постанову “Про встановлення розміру мінімальних гуртово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва”.

З 8 листопада пляшка найдешевшої горілки (півлітра) коштуватиме 14 грн., а роздрібна ціна “тризіркового” коньяку стартує від 25 грн. за півлітрову “плящину”, “п’ятизіркового” – від 32 грн.

Ініціаторами подорожчання алкоголю стали підприємства, що входять до Асоціації “Союз виробників алкоголю і тютюну”. На думку членів асоціації, наявність у роздробі горілки вартістю 7-10 грн. за 0,5 л свідчить про її сумнівну якість, а також про неповну сплату зборів і податків.

В асоціації переконані, що ухвалення постанови вдарить по тіньовому ринку алкоголю, відтак в Україні вже не продаватимуть неякісну оковиту. Натомість незалежні експерти вважають, що підвищення мінімальних цін на алкоголь призведе лише до збільшення прибутків виробників спиртного, тоді як підробки горілки й інших міцних напоїв не щезнуть.

Водночас у Кабміні розробляють постанову, яка пропонує встановити граничний рівень рентабельності виробництва низки соціально значимих продуктів харчування в розмірі 12%. Відповідна норма міститься в проекті постанови уряду та передбачає дозволити місцевим органам влади регулювати ціни шляхом встановлення граничного рівня рентабельності на виробництво пшеничного та житнього борошна, хліба та хлібобулочних виробів, макаронних виробів, круп, яловичини, свинини, м’яса птиці (тушка), ковбасних виробів варених, окрім вищого ґатунку, коров’ячого молока, сиру, сметани, масла, яєць, цукру-піску та соняшникової олії.
Валентин Концевич

Наверх