На головну

“Хрещені батьки” працюють у Верховній Раді

Четвер, 13 Листопада, 2008 року, № 167 (475)

Служба безпеки України оприлюднила прізвища депутатів Верховної Ради, які, за її даними, причетні до корупційних діянь. Серед корупціонерів – представники БЮТ, Партії регіонів, “Народної самооборони” та тієї частини НУ, яка останнім часом публічно ви¬словлює незгоду з позицією Віктора Ющенка.

Обвинувачені стверджують, що СБУ виконує політичне замовлення секретаріату Президента. Про причетність народних депутатів до корупційних діянь Служди безпеки заговорила в кінці жовтня. Причому з ініціативи Віктора Андрійовича, який під час виступу на засіданні Ради національної безпеки та оборони заявив, що до організованих злочинних груп, які займаються контрабандою, мають стосунок деякі народні обранці. Тоді глава держави та голова СБУ Валентин Наливайченко не назвали прізвищ нардепів, натякнувши, що “все сходиться на парламентському комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю”, але назвали угруповання: “Воробьи”, “Хромой”, “Добряки”. Прізвища обіцяли оприлюднити згодом.

У вівторок СБУ презентувала обіцяну сенсацію, однак не зовсім таку, яку анонсувала. Як повідомив на позачерговому засіданні Міжвідомчої робочої групи з питань протидії корупції заступник голови СБУ Тіберій Дурдинець, Служба безпеки України задокументувала та припинила протиправну діяльність організованого злочинного угруповання, відомого в середовищі контрабандистів як “Берега”.

“Тільки-но ми порушили кримінальну справу, до нас надійшло звернення народного депутата України Олега Радковського (БЮТ), у якому він зазначає, що є “почесним президентом холдингової компанії “Берег-Груп”, і звинувачує нас у тому, що ми виконуємо замовлення конкурентів і наші заходи мають замовний характер”, – сказав пан Дурдинець.

При цьому Т. Дурдинець зау­важив, що аналогічні звернення цей народний депутат на­діслав до Генпрокуратури, яка не виявила в діях співробітників СБУ чогось протиправного. Понад те, нині порушено й розслідувано три кримінальні справи за фактами контрабанди цієї групи. Працвники СБУ запобігли збиткам держави від протиправної діяльності, які щорічно сягали 400 млн. грн.

Звання корупціонера удостоївся також народний депутат Дмитро Святаш (Партія регіо­нів), який, за словами Т. Дурдинця, із метою “упередження законних дій правоохоронців із документування можливої протиправної діяльності під­контрольних йому комерційних структур” звернувся до СБУ з переліком 14 нежитлових приміщень на території Харківської області, які він нібито використовує для здійс­нення депутатських повноважень.

“Незрозуміло, навіщо для здійс­нення депутатських повноважень народному обранцеві необхідні службові приміщення площею понад кілька десятків тисяч квадратних метрів тільки на Харківщині. У нас є дані, які перевіряємо, що деякі з них використовують у протиправній діяльності”, – сказав заступник голови СБУ.

Також він навів звернення народного депутата Михайла Волинця (БЮТ) щодо перевірки можливого незаконного використання понад 80 млн. грн. бю­джетних коштів на Петровському заводі вугільного машинобудування, виділених для гарантування безпеки шахтарів. За його словами, М. Волинець у зверненні вимагав припинити законні дії працівників Служби безпеки України.

Водночас, перевіряючи факти порушення головою Держ­споживстандарту України вимог чинного законодавства під час призначення на керівні посади в обласних управліннях у справах захисту прав споживачів, СБУ отримала звернення від народного депутата Юрія Кармазіна (НУ-НС), у якому він звинувачує Службу безпеки в політичних переслідуваннях і вимагає припинити перевірку.

Т. Дурдинець зазначив: “Перевіряємо матеріали щодо фактів хабарництва під час видачі сертифікатів відповідності вимогам Держстандарту України, що їх видають із порушенням встановленого порядку, на транспортні засоби іноземного похо­дження, які ввозять в Україну для пос­тійного користування”.

Щодо зазначеного угруповання “Добряки”, то, як заявляє Т. Дурдинець, воно створило одну з найрозгалуженіших мереж постачання в нашу державу контрабанди з Китаю, Туреччини, Сирії і країн Західної Європи. Очолює його один із народних депутатів України. Також встановлено корупційні зв’язки серед представників суддівського корпусу, правоохоронних органів і деяких народних депутатів ВР VI скликання.

Нагадаємо, СБУ звинувачувала нардепів не лише в корупції та причетності до злочинних угруповань. Зокрема, члена “Народної самооборони” Геннадія Москаля звинуватили в незаконній видачі посвідчень “Учасник бойових дій”, його колегу з БЮТ Івана Сідельника – у втручанні в діяльність суду “з метою рейдерського захоплення Дні­пров­ського вагоноремонтного заводу”, ще одного бютівця Гарегіна Арутюнова – у зв’язку з дніпропетровським банком “ФСБ” (Фінансовий союз банк), який нібито незаконно переказував гроші за кордон.

Своєю чергою, депутати, яких назвав пан Наливайченко, заявили, що звинувачення абсурдне й пообіцяли подати до суду на начальника СБУ за наклеп.
Ірина Гамрищак

Наверх