На головну

Спікеріада: гра “Спробуй іще раз”

Четвер, 20 Листопада, 2008 року, № 171 (479)

СЬОГОДНІ депутати знову спробують обрати собі голову – у вівторок Верховна Рада змінила календарний план роботи, перенісши пленарне засідання на четвер. Причина такого рішення – у Раді досі немає узгодженого претендента на посаду спікера парламенту, а оскільки ніхто, крім нього, не може підписувати ухвалені закони, то ВР без очільника фактично недієздатна

Щоправда, офіційно дводенна пауза (вівторок і середа) виникла нібито тому, що профільні комітети розглядають низку антикризових законопроектів Кабміну й депутатів. За словами віце-спікера Олександра Лавриновича, лідери фракцій домовилися “дати змогу розглянути ці питання в профіль­них комітетах і приступити до роботи в четвер о 10 ранку”.

Однак навіть усі розглянуті законопроекти не змінять ситуації з відсутністю спікера, тож у Раді, вочевидь, тривають активні переговори. Щоправда, досі їх результатів не видно. Понад те, один із найімовірніших претендентів на цю посаду – Володимир Литвин – нібито взяв самовідвід. Про це повідомив депутат від НУ-НС Роман Зварич.

“Щойно на погоджувальній раді фактично Володимир Михайлович узяв самовідвід, але не захотів оголосити про це в сесійній залі. Тобто це такі хитрощі”, – сказав пан Зварич.

Інші кандидати на посаду спікера – Іван Плющ, Олександр Лавринович та Адам Мартинюк – наразі теж не мають шансів на достатню кількість голосів. Мабуть, розуміючи патовість ситуації, нунсівець Анатолій Матвієн­ко зважився на зовсім несподіваний крок: він запропонував… поновити Арсенія Яценюка на посаді спікера, зареєструвавши відповідний проект постанови у Верховній Раді.

Щоправда, такий жест, хоч і благородний, навряд буде дієвим, зокрема й через позицію самого екс-голови ВРУ, який повідомив, що за жодних обставин не погодиться знову очолити парламент.

Така ситуація зумовила повернення до теми відставки Кабміну. Як повідомив регіонал Олександр Єфремов, якщо в четвер Верховна Рада не обере спікера, то виникне питання про формування більшості, а також про існування Кабінету Міністрів, оскільки той залишається безконтрольним.
Ірина Гамрищак

Наверх