На головну

Передвиборчий кодекс Тимошенко ветовано

Середа, 22 , 2009 року, № 29 (521)

Президент України Віктор Ющенко застосував право вето до Закону України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України". Про це повідомив 20 липня на брифінгу перший заступник глави Секретаріату президента України - представник Президента України у Кабінеті Міністрів Олександр Шлапак, - повідомила прес-служба Президента.

Щодо головних вад документа, по-перше, наголосив О. Шлапак, нова редакція Бюджетного кодексу не вирішує основного питання місцевого самоврядування, відповідність покладених на органи місцевого самоврядування видаткових повноважень ресурсам, які для цього виділяються. Розрахунок нормативів бюджетної забезпеченості майже не прив"язаний до реальної ціни соціальних послуг.

По-друге, Бюджетний кодекс фактично розвалює інтеграцію адміністративно-територіальних одиниць в єдину державу, консервує нинішню систему адміністративно-територіального устрою, створює нові ризики для розростання міжрегіональних напружень та напружень на лінії "село-місто".

По-третє, наголосив О.Шлапак, "складається враження, що реалізація цього Бюджетного кодексу на практиці можлива виключно лише через ручне управління з боку Кабінету Міністрів і Міністерства фінансів, оскільки навряд чи вдасться досягти збалансованості державного та місцевих бюджетів".

"По-четверте, політизація і піаризація проблем нового Бюджетного кодексу, до яких вдався уряд, непідготовленість і суєта термінового запровадження його хибних положень додають враження, що Бюджетний кодекс потрібен не як реальна реформа державних фінансів, а черговий передвиборчий трюк, який вкупі з ідеями продовження повноважень голів органів місцевого самоврядування дорого коштуватиме нашій державі в майбутньому", - сказав О. Шлапак.

Наверх