На головну

У Львові приватні школи не в моді

Вівторок, 08 , 2009 року, № 36 (528)

Приватні школи так і не набули популярності серед львів’ян. У 14 таких навчальних закладах, які є в нашому місті, навчатимуться лише 1400 учнів. Усього ж у комунальній власності міста перебувають 124 середні навчальні заклади – розповіла “Газеті” начальник міського управління освіти Надія Оксенчук.

За словами керівника управління освіти Львова, через малу кількість учнів дві приватні школи – “777” та “Еврика” – торік припинили функціонування. Щодо решти приватних навчальних закладів, то “вони мають своїх сталих клієнтів, простежимо протягом навчального року, однак до трьох таких шкіл маємо зауваження стосовно малої кількості школярів і певних проб­лем в організації навчального процесу”. Які саме приватні навчальні заклади пасуть задніх, головна освітянка міста не уточнила.

Львів – не Київ, приватних навчальних закладів у нас значно менше, всі вони невеликі, зазначив начальник Залізничного районного відділу освіти Роман Вороняк.

“Основна перевага таких шкіл – краща матеріальна база. Щодо навчального процесу, то вони дотримуються шкільної програми, а управління освіти має право проводити там перевірки”, – зазначив пан Вороняк.

Та якщо приватні школи Львова не страждають на переповненість, то в комунальних ситуація зовсім інша – там може бути і перебір, і недобір учнів. Наприклад, у середніх спеціалізованих школах №4, №81 та “Джерельце” охочих навчатися значно більше, ніж навчальних місць. Натомість школа №16, що на вулиці Некрасова, заповнена лише на третину. Втім це лише попередні дані, адже остаточні дані про наповнюваність шкіл з’являться після 10 вересня.

До того ж, за словами Надії Оксенчук частина учнів “мігрує” з однієї школи до іншої посеред навчального року. Серед недоукомплектованих навчальних закладів, які прийняли дітей цього року, залишилась і школа №35 із російською мовою викладання. Річ у тім, що управління освіти планувало в новому навчальному році приєднати цей заклад до середньої школи №6 та створити на її базі гімназію з російською мовою викладання. Для цього, за словами пані Оксенчук, в останню вкладено значні кошти, однак батьки на таке об’єднання не погодилися. “Сподіваємося, з часом вони таки “дозріють” до цього кроку”, – зазначила чиновниця.
Олександр Сирцов

Наверх