На головну

Короткометражка про Чорнобиль – номінант на “Оскар”

Четвер, 04 , 2010 року, № 9 (554)

Фільм про Україну став номінантом на премію “Оскар” серед короткометражних іно­земних стрічок, інформує gazeta.ua. Картина на тему Чорнобильської аварії називається “Двері”. Це вже друга кіноробота про Чорнобиль, яка бере участь у боротьбі за “Оскар”.

“Двері” зняли за вісім днів у Прип’яті й Києві. Режисером стала 35-річна ірландка Хуаніта Вілсон. Виконавчий продюсер фільму Віталій Шереметьєв вважає, що цей фільм найдраматичніший серед номінантів.

В основу сюжету лягла документальна повість білоруського письменника Миколи Калугіна “Чорнобильська молитва”. У ній змальовано історію української родини, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи. Сім’ю виселили з Прип’яті, відразу після аварії помирає донька. За давньою традицією, дівчинку треба поховати на дверях із рідного дому. Батько потайки повертається по двері в Прип’ять, щоб дотриматися традиції.

Режисерка зазначила, що цим фільмом хотіла нагадати про Чорнобиль, про людей, які досі носять цю трагедію в серці.

“Двері” вже здобули п’ять нагород на фестивалях в Единбурзі, Сербії, Боснії і Герцеговині. Чи виборе картина “Оскара”, стане відомо зовсім скоро – переможців оголосять 7 березня.

До слова, це вже друга стріч­ка про Чорнобиль, яку номіновано на приз Американ­ської кіноакадемії. 2004 року найкращим короткометражним філь­мом визнано документальний “Серце Чорнобиля” американ­ської режисерки Меріен Делело. Жінка два роки їздила чорнобильською зоною і знімала дітей, здоров’я яких погіршилося внаслідок аварії на ЧАЕС.

Наверх