На головну

Львівські студенти бунтують проти призначення Табачника

Четвер, 11 , 2010 року, № 10 (555)

Cьогодні, 17 березня, кількатисячна колона студентів прийшла під стіни Львівської облради. Студенти вирушили від стін Національного університету розгорнувши над собою український державний стяг довжиною 10 метрів. Якийсь час рух на центральних вулицях Львова був заблокоівний.

Молоді мітингувальники скандують біля облради, де розпочалася позачергова сесія, гасла "Ганьба Табачнику!", "Табачника – геть!".

Окрім студентів, колона яких прибула під облраду, туди прийшли представники організацій ветеранів ОУН-УПА, Братства політв`язнів і репресованих, а також політичних партій — ВО “Свобода”, НРУ. “Нашої України”, “За Україну!”.

Учасники мітингу тримають плакати “Чорт з табакерки”, “Учора крав картини, завтра — душу України”, “Табачник — це клоун, казнокрад і музейний злодій. Б.Колесніков”.

Нагадаємо, що депутати Львівщини мають намір ухвалити звернення до президента України із вимогою відставки із посади міністра освіти України українофоба Дмитра Табачника.

ПОЗИЦІЯ УКУ: Табачник повинен піти

Сьогодні ж оприлюднено заяву ректорату Українського Католицького Університету, у якій зокрема сказано: "Упродовж тривалого часу Дмитро Табачник вдається до відвертої й не раз публічно озвученої зневаги на адресу української інтелігенції та української мови й культури, розпалює ворожнечу між різними регіонами України, відстоює людиноненависницький сталінський режим, засуджений поряд з нацизмом за його злочини проти людства Парламентською асамблеєю Організації з безпеки та співробітництва в Європі, ставить під сумнів жертви, які поніс український народ в часи радянського тоталітаризму.

Нинішня заява Дмитра Табачника, що у своїх діях він як міністр керуватиметься не своїми передвиборчими заявами, а виключно вказівками керівництва держави, не витримує критики, оскільки саме його антиукраїнська постава під час його перебування на посту віце-прем’єра з гуманітарних питань в уряді Віктора Януковича й викликала 2006 року масові протести з боку сесій п’яти обласних рад і значної частини українського суспільства.

Будучи свідками зародження стихійних протестів як з боку студентських самоврядних середовищ так і у середовищі української інтелігенції, ми висловлюємо свою стурбованість ситуацією, що склалася, і вимагаємо якомога швидше переглянути рішення про призначення Дмитра Табачника Міністром освіти і науки України, призначивши на цю посаду професіонала-освітянина, патріота своєї держави й людину незаплямованої моральної репутації", - зазначено в заяві ректорату УКУ.

Таку ж оцінку новопризначеному міністру освіти дали й в іншому вузі - Національному університеті "Києво-Могилянська академія".

Наверх