На головну

Львівщина погрожує повстанням

Четвер, 11 , 2010 року, № 10 (555)

Львівська облрада ухвалила сьогодні звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради з вимогою звільнити Дмитра Табачника із посади Міністра освіти та науки України. «За» відповідне звернення проголосували 92 депутати.

Нинішній тиждень у Львові проходить під гаслом «Геть Табачника!». Проти одіозного міністра освіти і науки виступило львівське студентство, освітяни, представники політичних сил націонал-демократичного спрямування та депутати Львівської обласної ради. Цілком імовірно, що «антитабачникова кампанія» зуміє об’єднати розрізнені опозиційні сили для спільної боротьби.

Студенти із різних вишів зібралися у середу зранку біля головного корпусу Львівського національного університету ім. І.Франка. Звідти великою колоною вони вирушили до приміщення Львівської облради, де розпочалося позачергове засідання, присвячене зверненню до Кабінету міністрів та до Верховної Ради з вимогою звільнити Дмитра Табачника з посади міністра освіти та науки.

Вийти на протестний мітинг студентів змусила, за їхніми словами, боязнь за своє майбутнє, оскільки пан Табачник відомий своїми українофобськими поглядами, несприйняттям України як незалежної держави, її мов, історії. А галичани, на його думку, не мають нічого спільного з народом Великої України. На думку небайдужого студентства, присутність такої людини на чолі міністерства освіти та науки несе загрозу для усього українського.

Під стінами Львівської облради колона студентів долучилася до інших протестувальників – представників політичних сил національно-патріотичного спрямування. Загалом у мітингу взяло участь близько 5 тисяч людей. Під вигуки «Геть Табачника!», вони розгорнули плакати «Освіта – не тютюн, Табачник – не міністр!», «Табачник – вчитель проффесора» та «Викуримо Табачника з української освіти!». Студенти наголошують, що протестуватимуть доти, доки Табачника не буде звільнено із посади міністра.

До активних протестів також закликають депутати Львівської обласної ради. Більше того, вони переконані, що нехтування новою владою цієї вимоги призведе до радикальних дій. «Дивлячись на багатотисячний мітинг, який проходить під Львівською облрадою, заяви депутатів та освітян, я можу зробити висновок: якщо не буде звільненого Табачника – будуть радикальні дії. Студенти та освітяни просто не визнаватимуть такого міністра», – зазначив голова Львівської облради Мирослав Сеник. Він нагадав, що у 1991 році дії студентів призвели не лише до звільнення одного з міністрів, а й цілого уряду, тому висловив переконання, що активна позиція Львівщини дасть результат.

Під час розгляду звернення до Кабміну та ВР щодо питання відставки Табачника, львівські депутати і присутні на сесії депутати Верховної Ради зазначали, що погляди Табачника на українську історію, мову, українські цінності тощо унеможливлюють перебування цієї людини на посту міністра освіти. Більше того, на будь-якій посаді в Україні.

На думку народного депутата В’ячеслава Кириленка, питання звільнення Д.Табачника уже стало питанням національної безпеки, оскільки його політика скерована на поділ українського народу. «Дозволити такому українофобу відповідати за формування свідомості дітей та студентів означає поставити під сумнів усі наші досягнення», - вважає нардеп і закликає усі опозиційні сили об’єднатися навколо цього питання – тільки так можна досягнути результату.

Ще далі пішов депутат Львівської облради від БЮТ Роман Ілик, який закликав не звужувати проблему лише до однієї персони. За його словами, проблема не лише в Табачнику, а в нелегітимності усього уряду, який був призначений нелегітимною коаліцію. Депутат закликав виступити з вимогою відмінити зміни до регламенту і вимагати відставки усього Кабміну.

Також депутати закликали представників національно-демократичних сил до акцій непокори. І, на думку В.Кириленка, спротив буде зростати, при цьому дуже важливий саме позапарламентський спротив, спротив громадськості. А Верховна Рада, своєю чергою, повинна поставити це питання на розгляд найближчим часом.

Аналогічні звернення проти Д. Табачника прийняли Рівненська, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Тернопільська обласні ради, а також Національний університет «Києво-Могилянська академія» та Український католицький університет.

Наверх