10 міст Львівської області в рейтингу прозорості від Transparency International Ukraine.
Львів - 75, Дрогобич - 66, Шептицький - 60, Стрий - 48.
У щорічному рейтингу прозорості ста міст України, опублікованому Transparency International Ukraine, населені пункти Львівської області продемонстрували активну участь у впровадженні відкритих управлінських практик. Цю інформацію розповсюдила пресслужба Львівської обласної військової адміністрації, про що повідомляє DailyLviv.com.
Львів, здобувши 75 балів, потрапив до п'ятірки найпрозоріших міст України, підтвердивши свій статус "прозорого міста". Це свідчить не лише про стабільність управлінських процесів, а й про високий рівень інституційної зрілості, коли відкритість стає невід’ємною складовою повсякденної діяльності міської адміністрації.
Дрогобич зі 66 балами, попри втрату торішнього статусу "прозорого", залишився у десятці лідерів, демонструючи послідовність, гнучкість і здатність адаптуватися до нових стандартів.
Шептицький із 60 балами посів 18 місце, підтверджуючи активність у запровадженні відкритого врядування. Водночас, це також сигнал про наявність потенціалу для подальшого розвитку.
За останні кілька років Стрий зробив суттєвий крок вперед: з 94-го місця у 2021 році він піднявся до 28-го у 2024-му, отримавши 48 балів. Найбільший прогрес спостерігався в галузі інформаційної політики. Хоча під час активної фази війни місто зазнало тимчасового зниження балів через призупинення онлайн-трансляцій, воно відновило відкриті практики та системно працює над підвищенням рівня прозорості.
Загалом у рейтинг увійшло 10 міст Львівщини. Попри те, що деякі з них поки не досягли високого рівня відкритості, саме приклади Львова, Дрогобича, Стрия та Шептицького задають динаміку змін у регіоні та слугують орієнтиром для сусідніх громад.
Ці результати підтверджують прогрес у напрямку прозорості в Україні. Ще кілька років тому лише окремі органи місцевого самоврядування добровільно ділилися розширеними наборами даних, які не вимагалися законодавством, такими як інформація про комунальне майно, дозволи та черги до дитячих садків. Те, що спочатку було сміливою ініціативою деяких лідерів, стало обов'язковою практикою після прийняття постанови КМУ №407 у 2021 році, яка зобов'язала всі органи місцевого самоврядування впроваджувати ці прозорі практики.
Міста Львівської області й надалі залишаються серед тих, хто формує нові стандарти публічності, перетворюючи відкриті дані на інструмент довіри, ефективності та підзвітного врядування.