11,5 мільйонів на підтримку підприємництва: як українці користуються державною допомогою

Протягом трьох років реалізації програми "єРобота" більше 25 тисяч українців отримали фінансову підтримку для започаткування або розвитку власного бізнесу. У Чернівецькій області цього року вже 46 підприємців скористалися державною допомогою. Загальний обсяг наданих грантів перевищив 11,5 мільйона гривень. Ольга Лучек розпитала, на що саме українці витрачають ці грантові кошти.

У свої 24 роки Богдан вирішив започаткувати власну справу. Вже за місяць планує запустити єдине в області крафтове виробництво яблучного квасу.

Богдан Сосній, бізнесмен:

Ідея з'явилася несподівано, коли я відвідував свою бабусю. Під час розмови про рецепти, які колись були популярні, ми торкнулися теми напоїв, які вживали люди в минулому. Раптом вона згадала про квас із яблук, і я не зміг зрозуміти, про що йдеться. Це був новий для мене досвід, адже я ніколи раніше не чув про такий напій і не мав можливості його спробувати.

Богдан витратив чимало часу і зусиль на пошуки найдавнішого рецепту квасу, після чого поступово почав удосконалювати технологію його виробництва. Сьогодні він впевнений, що досяг ідеального балансу між смаковими якостями та відмінною якістю. Крім того, молодий підприємець має ступінь магістра в галузі "Біотехнології та біоінженерії", що надає йому глибокі знання у виробництві харчових продуктів.

Богдан Сосній, бізнесмен:

Це, безумовно, не для комерційного продажу, а лише експериментальні партії, щоб визначити оптимальну рецептуру. Ми маємо п'ять різних варіантів квасу, кожен з яких створений за окремим рецептом. Наразі вже отримано фінансування, закуплені фільтри та системи очищення, тому квас став значно чистішим.

Для того щоб розпочати повноцінне виробництво, необхідно було закінчити ремонт в орендованому приміщенні. Богдан демонструє нам територію, де незабаром запрацює цех. Він самостійно організовує все необхідне. З 250 тисяч, отриманих у гранті, вже витрачено половину.

Богдан Сосній, бізнесмен:

Це закупівля обладнання, бочок для зберігання води, для збродження напоїв, оренда приміщення. Зараз ще планую витратити фінансування на маркетинг і на закупівлю сировини та дріжджів власне для запуску остаточного процесу.

За умовами державної програми, підприємець має працевлаштувати ще двох людей, тому Богдан зараз у пошуках відповідальних працівників. У планах - вихід на міжнародні ринки збуту та розширення асортименту продукції. За три роки дії програми "єРобота" понад 25 тисяч українців отримали гранти на започаткування чи розвиток власної справи. Але є й такі, кому допомогу від держави отримати не вдалося.

Тетяна Бережна, заступник міністра економіки України.

В цілому, можна відзначити, що українці подали близько 75 тисяч заявок, з яких приблизно 35% виявилися успішними. Це свідчить про те, що заявки в основному мають високу якість. Проте, новими перепонами для отримання грантів стали нереалістичні бізнес-плани, а також негативна ділова репутація. Наприклад, наявність незакритих податкових зобов'язань або проблемних кредитів може призвести до відмови у фінансуванні.

Вже цього року мешканці Чернівецькій області отримали 46 мікрогрантів на власну справу, а також 3 ветеранські. Загальна сума фінансової підтримки - понад 11 з половиною мільйонів гривень, що дало змогу створити 79 нових робочих місць.

Любов Кожолянко, директорка Чернівецького обласного центру зайнятості:

У сфері громадського харчування спостерігається значний зріст популярності різних закладів. Зверніть увагу на те, як в нашому місті збільшилася кількість кав'ярень, мініпекарень та точок, які пропонують фастфуд. Більшість з них належить нашим місцевим підприємцям. Окрім цього, є чимало можливостей у сфері обслуговування, пошиття одягу та інших галузях. Серед цікавих ніш – виробництво яблучного квасу, розведення креветок, виготовлення меду та розширення пасік. Це лише кілька прикладів, які демонструють, як наші земляки можуть втілювати свої бізнес-ідеї в життя.

Прийом заявок на участь у програмі "Власна справа" все ще відкритий! Найважливіше - це якісний бізнес-план та позитивна фінансова репутація.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.