14 березня: яке сьогодні свято, звичаї, прикмети та обмеження цього дня.

Щорічно 14 березня в Україні святкують День добровольця, який був заснований у 2017 році.

У січні 2017 року Верховна Рада України прийняла рішення про встановлення нового свята - Дня добровольця.

Березень 2014 року залишив помітний слід у сучасній історії України через фактичну анексію Криму російськими військовими. Окрім того, у південно-східних областях країни почали звучати заклики до відокремлення від України.

У березні 2014 року волонтери з Самооборони Майдану направилися на військовий полігон, щоб пройти військову підготовку та бути готовими до участі у бойових діях.

У цей день 2014 року на полігоні Нові Петрівці зібралися перші 500 добровольців з Самооборони Майдану, щоб створити первісний батальйон, з якого пізніше виник 1-й батальйон оперативного призначення Національної гвардії України імені Кульчицького.

* * *

Щорічно 14 березня святкують День числа "Пі". Це свято приурочене до дати, адже в американському форматі написання 14.03 виглядає як 3.14.

Це неформальне свято було створене в 1987 році фізиком з Сан-Франциско на ім'я Ларрі Шоу. Він зауважив, що у форматі дати, який використовується в США (місяць/число), дата 14 березня (3/14) та час 1:59 співпадають з початковими цифрами числа π, яке дорівнює 3.14159.

До речі, 22 липня також є подібним святом, адже у нашій традиції ця дата виглядає як 22/7, а результат цього дробу - приблизно і є число Пі.

Фахівці вважають, що це число було відкрито вавилонськими магами. Воно використовувалося для будівництва знаменитої Вавилонської вежі. Проте недостатньо точне обчислення значення Пі призвело до краху проекту. Можливо, що ця математична константа лежала основу будівництва легендарного Храму царя Соломона.

Цього дня читають хвалебні промови на честь числа π, його ролі в житті людства, малюють антиутопічні картини світу без π, печуть та їдять пиріг із зображенням грецької літери "пі" або з першими цифрами самого числа, п'ють напої та грають у ігри , що починаються на "пі", вирішують математичні головоломки та загадки, водять хороводи навколо предметів, пов'язаних із цим числом.

* * *

14 березня в багатьох країнах світу святкують Міжнародний день річок, який раніше відомий як Міжнародний день боротьби проти гребель на захист річок, води та життя. У 1998 році, на початку глобального руху проти дамб, цього дня відбулося понад 50 протестних акцій у більш ніж 20 країнах, серед яких були Бразилія, Індія, Таїланд, Австралія, Росія, Японія та США.

Ініціатива проведення "Міжнародного дня дій проти гребель" належить екологічній організації зі Сполучених Штатів Америки, назва якої перекладається російською мовою як "Міжнародна мережа рік". Американці запропонували відзначати "день дій проти гребель" під гаслом: "За річки, воду та життя!".

Активісти кампанії проти будівництва гребель вже здобули вагомі успіхи: у США було ліквідовано дві греблі висотою шістдесят метрів, а в Швеції ухвалено законодавство, що забороняє зведення гребель вище п'ятнадцяти метрів.

Сьогодні, за Новоюліанським календарем, українські віруючі вшановують пам'ять святого Венедикта, а також святого Феогноста, митрополита Київського.

14 березня традиційно вважався днем, коли приділяли увагу домашнім тваринам. Жінки готували смачні пампушки, вареники з картоплею та капустяні пироги, готуючись до весняних польових робіт і очищення. Цього дня прощалися із зимовими холодами, влаштовували святкові заходи, співали пісні та запрошували весну.

14 березня не рекомендується починати нові проекти, сваритися чи вживати ненормативну лексику, а також краще уникати фізичних навантажень.

Згідно з Юліанським календарем, 14 березня православна церква відзначає день пам'яті Преподобної мучениці Євдокії.

Наші предки були переконані, що вода, отримана від танучого снігу в цей день, володіє особливими лікувальними властивостями. Нею обприскували дітей, щоб зміцнити їхнє здоров'я, а також мили підлогу в домівках, щоб позбутися всіх невдач.

Щоб відчути наближення весни, жінки випікали печиво у формі жайворонків, частуючи ним тих, хто їх оточує, і прикрашаючи дерева.

Також 14 березня було заведено давати милостиню. Прийнято було подавати не тільки за себе, але і за покійних рідних. Через добрий вчинок покійним прощаються гріхи. Подавати милостиню потрібно було так, щоб ніхто цього не бачив, і не хвалитися своїм вчинком.

У 1804 році з'явився на світ Йоганн Штраус-старший, австрійський композитор, скрипаль і диригент, відомий як творець вальсу у стилі Відня.

1854 року в світ з'явився Пауль Ерліх, видатний німецький медик, імунолог, бактеріолог і хімік, який став засновником хіміотерапії та лауреатом Нобелівської премії.

У 1879 році на світ з'явився Альберт Ейнштейн, видатний фізик. Його найбільша слава прийшла завдяки теорії відносності, яку він вперше презентував у 1905 році. Ім'я Ейнштейна також нерозривно пов'язане з проблемою атомної енергії. Розуміючи, якими жахливими наслідками для людства могло стати створення атомної бомби в нацистській Німеччині, у 1939 році він написав листа президенту США, який став поштовхом для початку досліджень у цій сфері в Америці.

1933 - народився Майкл Кейн, британсько-голлівудський актор ("Міс Конгеніальність", "Правила виноробів", "Тихий американець").

У 1946 році Ернест Хемінгуей, після трьох невдалих шлюбів, узяв за дружину Мері Велш, з якою залишався до кінця свого життя. Їхня зустріч відбулася у Франції у 1944 році, і вже на восьмий день знайомства письменник зробив їй пропозицію. Факт того, що вони обоє були в шлюбі, не став для нього перепоною.

1947 - народився Біллі Крістал, голлівудський актор ("Коли Гаррі зустрів Саллі", "Аналізуй це"), кінорежисер, конферансьє, сценарист та продюсер.

У 1956 році компанія Ampex з США представила перший у світі відеомагнітофон.

1958 - створено першу українську ЕОМ "Київ".

1958 рік - заснування премії Греммі.

1962 року на світ з'явився Ігор Кондратюк, відомий український телевізійний ведучий і продюсер.

1986 року з'явився на світ Джеймі Белл, англійський актор, відомий своїми ролями у фільмах "Біллі Елліот", "Орел Дев'ятого легіону", "Джейн Ейр" та "На межі".

У 1990 році в місті Стрий Львівської області вперше за часи радянської влади над адміністративною будівлею міськвиконкому було піднято український національний прапор (синьо-жовтого кольору).

1994 год — вышел релиз Linux версии 1.0.0.

У 2000 році Стівен Кінг, відомий як "батько жахів", став першим автором у світі, який випустив свій твір в онлайн-просторі. За один день його прочитали два мільйони читачів.

У 2004 році в Каліфорнійській пустелі Мохаве, США, відбулася гонка автомобілів-роботів, проте жоден з учасників не зміг завершити заїзд.

2014 рік - зіткнення на Римарській вулиці у Харкові. У ході проросійських протестів відбулося протистояння між українськими активістами та бойовиками, які підтримували Росію.

за Новоюліанським календарем: Михайло та Ростислав.

за Юліанським календарем: Анна, Антон, Антоніна, Василь, Веніамін, Дарина, Євдокія, Іван, Михайло, Мотрона, Надія, Нестор, Олександр, Олександра, Ольга, Петро, Ян.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.