Уряд виділив 1,1 мільярда гривень на підтримку 15 індустріальних парків.
30.12.2024 09:48 "Агро Перспектива" (м. Київ) -- Міністерство економіки України активно працює над створенням сприятливих умов для розширення індустріальних парків, що є важливою частиною державної стратегії "Зроблено в Україні", особливо в її інвестиційних аспектах. У 2024 році ухвалено рішення про надання державної підтримки 15 індустріальним паркам у розмірі понад 1,128 млрд грн. Це дозволить реалізувати 34 проєкти, спрямовані на розвиток промислової інфраструктури.
"На мою думку, ключовим показником успішності індустріальних парків у 2024 році стане наявність на їх території близько 25 підприємств у секторі переробної промисловості, які вже функціонують або незабаром розпочнуть свою діяльність в таких галузях, як агропереробка, деревообробка, машинобудування та інших. Держава активно підтримує цей процес, і в 2024 році було ухвалено рішення виділити понад 1 млрд грн на розвиток промислової інфраструктури в 15 індустріальних парках. Прогнози свідчать, що кожна гривня, інвестована державою, зможе залучити від 5 до 6 гривень приватних вкладень", -- підкреслила Перша віцепрем'єрка України, Міністерка економіки Юлія Свириденко.
Прийнято рішення щодо надання державної підтримки наступним індустріальним паркам:
"Коростень" (Житомирська область) — реалізація проекту з прокладання під'їзної дороги до індустріального парку — 83,57 млн грн.
"БФ ТЕРМІНАЛ" (Закарпатська область) -- реалізація проекту з будівництва залізничної під'їзної колії, прокладання ЛЕП 110 кВ, створення ПС 110/10 кВ, а також модернізація ВРУ 110 кВ на ПС 110/35/6 кВ -- загальна вартість 137,977 млн.
"Захід Ресурс" (Львівська область) -- будівництво побутової каналізації -- 15,09 млн грн;
"Хмельницький" (Хмельницька область) -- здійснення робіт зі створення зовнішніх систем водопостачання та каналізації, монтаж зовнішніх електромереж, будівництво розподільчого пункту на 10 кВ, а також реконструкція під'їзної дороги -- загальна вартість проекту складає 51,43 млн грн;
"Ковель Порто" (Волинська область) — розширення та модернізація залізничної під'їзної колії — 69,822 млн грн.
"Біла Церква" (Київська область) - реалізація проектів з облаштування внутрішньомайданчикових систем водопостачання та водовідведення, прокладання електричних мереж, проведення капітального ремонту дорожнього покриття та інших елементів інфраструктурного благоустрою - 77,531 млн грн.
"Біла Церква 2" (Київська область) — реалізація проекту з розвитку систем водопостачання та водовідведення, а також електричних мереж — 65,681 млн грн.
"ВінІндастрі" (Вінницька область) -- будівництво та капітальний ремонт доріг -- 52,91 млн грн;
"Село Скла" (Київська область) — прокладка електромереж 10 кВ — 26,3 млн грн;
"Сигнівка" (Львівська область) -- будівництво зовнішніх мереж водопостачання і каналізації, будівництво мереж електропостачання, реконструкція насосної каналізаційної станції "Холодновідка" -- 114,927 млн грн;
"ФРЕНДЛІ ВІНД ТЕХНОЛОДЖІ" (Закарпатська область) -- приєднання до електричних мереж -- 14,54 млн грн;
"Буча Техно Гарден" (Київська область) — реалізація проекту по створенню заїздів та виїздів з автомобільної дороги державного значення М-07, прокладання шляхів в межах індустріального парку, а також будівництво систем і споруд для зовнішнього газопостачання та електропостачання — загальна вартість проекту становить 150 млн грн.
"Київська область, проект КІТ — підключення до електромереж коштує 2,28 мільйона гривень."
"INNOVATION FORPOST" (Дніпропетровська область) -- зведення підстанції 150/10 кВ -- 150 мільйонів гривень;
"Вінницький індустріальний парк" (територія Вінницької області) — створення внутрішніх транспортних шляхів — 115,897 мільйона гривень;
На сьогоднішній день 13 із 15 заявників вже отримали фінансування у розмірі 925,05 млн грн, тоді як ще два індустріальні парки отримають свої кошти на початку 2025 року.
Державна підтримка передбачає співфінансування у пропорції 50% на 50% для облаштування інженерно-транспортної інфраструктури та приєднання до електричних мереж на суму до 150 млн грн. Для деокупованих територій діє спеціальний механізм співфінансування у співвідношенні 80% на 20%.
Для забезпечення прозорості та надійності процесу фінансування Міністерство економіки співпрацює з Укрексімбанком, Ощадбанком та Укргазбанком.
Для учасників індустріальних парків запроваджено ряд податкових пільг, які включають:
звільнення від митних зборів та податку на додану вартість при імпорті виробничого обладнання;
освобождение от уплаты налога на прибыль на срок 10 лет при условии реинвестирования.
право органів місцевого самоврядування знижувати до нуля ставки податку на нерухоме майно та плати за землю.
Станом на сьогодні в Україні нараховується 99 індустріальних парків, розташованих практично у всіх областях, згідно з інформацією Міністерства економіки.