60-150 тисяч гривень – вартість пологів. У Вінниці закрили пологовий будинок, що функціонував протягом 85 років (відео)
Міська рада ухвалила рішення про продаж приміщення з метою зведення торгового центру, а жінок, які народжують, планується направити до сусіднього приватного медичного закладу.
На пресконференції у Львівському пресклубі цю інформацію озвучила Тетяна Супрунова, лікарка-гінеколог вищої категорії та доцентка кафедри акушерства і гінекології Вінницького національного медичного університету імені М. І. Пирогова, повідомляє DailyLviv.com.
"У нас було п'ять пологово-допоміжних закладів, і з них нині залишилося тільки три. Інші реорганізовані і ліквідовані",- констатувала медикиня.
За словами лікарки, Вінницький міський клінічний пологовий будинок 2, який пропрацював 85 років, держава передала у комунальну власність міста. Міська рада своєю чергою перейменувала цей заклад і через рік почала його реорганізацію, але насправді -- ліквідацію.
"Міська рада вирішила виставити на продаж це приміщення з наміром збудувати на його місці торговий центр. Представники міської влади обґрунтували своє рішення про закриття закладу тим, що поблизу вже функціонує приватна клініка, яка надає аналогічні послуги. Варто зазначити, що вартість пологів у приватних медичних установах коливається від 60 до 150 тисяч гривень, що залежить від рівня складності", - прокоментувала позицію чиновників Тетяна Супрунова.
Таким чином, у своєму звіті комісія з реорганізації зазначила, що даний заклад повторює послуги інших пологових установ у місті, повідомила лікарка.
"І це незважаючи на те, що за рік у цьому медичному закладі було проведено 1600 пологів, і він вважався одним із найкращих у місті", - підкреслила лікар.
Як зазначила Тетяна Супрунова, мешканці міста та активісти проявили активну позицію щодо 85-річного пологового будинку. Вони об'єдналися на його захист, підписавши три петиції та ініціювавши дві місцеві ініціативи, представлені як громадою, так і різними громадськими організаціями. Було організовано громадські слухання, на яких учасники наголошували на важливості збереження пологового будинку, адже він не лише добре відремонтований, але й має чудову репутацію та висококваліфікований медичний персонал.
Здавалось би, аргументи і здоровий глузд взяли гору. У січні 2022 року пологовий будинок підписав угоду з НСЗУ, відповідно лікарям підняли заробітну платню. Але 25 лютого 2022 року, на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії, міська рада змінила статут медичного закладу.
Міська рада негайно повідомила працівників закладу, що їх, а це 336 осіб, звільнять, але запропонують нові вакансії. В результаті, з усіх звільнених лише 147 отримали пропозиції щодо нових робочих місць, які, як з’ясувалося згодом, виявилися фіктивними. Людей просто обманули.
Недавнім часом я познайомилася з двома лікарями високої кваліфікації: одна з них обіймала посаду завідувачки відділу неонатології, а інша була провідною спеціалісткою в цій галузі. Тепер вони виконують обов’язки медсестер, - поділилася Тетяна Супрунова.
Наразі НАБУ ухвалило рішення про зупинку процесу ліквідації медичного закладу. Справу про неправомірне закриття пологового будинку наразі розглядає Верховний суд, зазначила лікарка.