Анджеліна Джолі під час фестивалю в Каннах згадала про загиблу українську письменницю, яку вбила Росія.
Вікторія Амеліна загинула в медичному закладі через отримані травми в результаті російського обстрілу Краматорська.
Світ renowned actress Анджеліна Джолі під час церемонії нагородження Trophée Chopard на Каннському кінофестивалі вшанувала пам'ять художників, які втратили життя внаслідок війн та конфліктів у різних куточках планети.
У своїй виступі вона згадала про українську письменницю Вікторію Амеліну, яка загинула від рук Росії. Інформацію про це повідомляє Variety.
"Ми усвідомлюємо, що багатьом творцям по всьому світу не вистачає свободи та захисту для вираження своїх думок і переживань. На жаль, багато з них заплатили найвищу ціну, як, наприклад, Фатіма Хассуна, яка була вбита в Газі, Шаден Гардуд, що загинула в Судані, і Вікторія Амеліна, яка не дожила до сьогодні в Україні, а також численні інші талановиті митці, які мали б бути серед нас зараз," - підкреслила Джолі.
Вона також наголосила, що світ у боргу перед усіма тими людьми, "хто ризикував своїм життям і ділився своїми історіями та досвідом, адже вони допомогли нам вчитися і розвиватися".
Нагадуємо, що українська авторка Вікторія Амеліна стала жертвою ракетного обстрілу, здійсненого російськими окупантами по ресторані в Краматорську, Донецька область, 27 червня 2023 року.
Жінка зазнала серйозних травм. Незважаючи на зусилля медичного персоналу, врятувати Вікторію Амеліну не вдалося. 1 липня вона пішла з життя в лікарняних стінах.
З моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну акторка та активістка Анджеліна Джолі виявляла свою підтримку нашій країні. У перші місяці конфлікту вона приїжджала до Львова.
У 2023 році акторка закликала допомагати Україні донатами. А кілька тижнів тому Джолі підтримала 14-річну українку, яка постраждала під час обстрілу росіянами Ізюма 4 лютого 2025 року.