Безсмертний розкрив, які сигнали "направляв" диктатор Путін під час пресконференції, а також чи є ймовірність прибуття миротворців в Україну.

Російський диктатор Володимир Путін під час своєї щорічної "прямої лінії" надсилав певні сигнали, адресатами яких були і агентура - диверсійні групи, політичні та інші агенти в структурах влади, і просто українське та західне суспільства. Однак також глава Кремля переслідував й іншу мету - "нагодувати" росіян потрібними йому наративами перед зимовими святами, аби цей час народ витратив на їх обговорення.

Про вирішення проблем звичайних громадян РФ диктатор нічого не сказав, тому й намагався переключити їхню увагу на інші теми. Про це у випуску "Аналіз тижня" на OBOZ.UA сказав український політик та дипломат Роман Безсмертний.

"Це нагадувало занурення людей у альтернативну реальність, де їх контролювали в абсолютно вигаданому всесвіті. Це не був світ звичайної особи, котра проживає в Росії. Це був його світ, його укриття, його замкнена інформаційна система, в якій дані подавалися в обмеженому обсязі, ані більше, ані менше," - підкреслив він.

Чи будуть в Україні розміщені миротворці?

Обговорюючи перспективу введення миротворців з країн-партнерів в Україні, Безсмертний підкреслив, що це питання наразі перебуває на стадії дискусій, проте, ймовірно, не матиме практичного результату в найближчий час. Він також зазначив, що можливість проведення переговорів і підписання мирної угоди з Росією на сьогодні виглядає реалістично лише на 1,5-2%.

Дипломат вважає, що під виглядом розмов про так званий миротворчий контингент насправді ведеться обговорення створення не лише військово-політичного альянсу, а й оборонно-промислового комплексу. Це включає питання постачання броньованої техніки, безпілотників, боєприпасів, систем протиповітряної оборони та протиракетних систем.

"Швидше за все, питання миротворців є продовженням дискусії, яка розпочалася у лютому 2024 року в Єлисейському палаці. Тоді Еммануель Макрон чітко поставив запитання: наскільки готові європейські держави надати Україні військову підтримку? Сьогодні обставини змінилися, і ми маємо можливість детально розглянути цю тему. Виникла нова проблема – питання гарантій, і, можливо, її можна вирішити шляхом введення європейських та НАТО військ на українську територію", - зазначає він.

Проте ця проблема зводиться до одного ключового запитання: що відбудеться, якщо Росія атакує Україну в той момент, коли виконуються гарантії? Західні сили швидко організуються і повернуться на свої бази, адже вони не готові до бойових дій. "Вони лише підходять для того, щоб стати мішенями", - підкреслив політик.

"На мою думку, більшість обговорень, про які ви згадали, мали дві складові: одну закриту та іншу відкриту. Це вказує на те, що паралельно з обговоренням, на мою думку, питання, яке навряд чи принесе результати в найближчий час, давайте скажемо, м'яко, відбувалися важливі розмови", - висловив свою думку Безсмертний.

В даний момент Європа та НАТО займають таку позицію: Україні слід надати всебічну підтримку, щоб вона змогла здобути стратегічну та тактичну перевагу. Лише після цього можна буде розпочати дискусії про можливі переговори та укладення угод.

"І з моєї точки зору, те, що відбувалося цими днями, починаючи з Варшави, Львова, потім Брюсселя, це, по суті, підготовка європейців до діалогу із Дональдом Трампом. Коли він відбудеться - в момент інаугурації, після цього, але очевидно, що європейці представлять Трампу позицію. Суть якої полягає в тому "Ви будете надавати допомогу Україні чи ні? Ні? Сидіть в своїх пенатах, а ми будемо працювати разом з Україною. Ось наша позиція", - резюмував дипломат.

Як повідомляв OBOZ.UA, експосол України в США та в Австрії, колишній постпред України в ООН Володимир Єльченко сказав, що реалізувати план із розгортання в Україні європейських військ можливо лише двома шляхами. Це або створення нової миротворчої місії ООН, або створення, за визначенням дипломата, coalition of the willing - тобто "коаліції добровольців".

У той же час колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко висловився про ініціативу новообраного президента США Дональда Трампа щодо розміщення миротворців із західних країн в Україні, зазначивши, що це не є реалістичним планом. На його думку, на даний момент про цей проект можна говорити лише в теоретичному контексті.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.