Добродійники висловили обвинувачення на адресу АРМА у дискримінації під час проведення конкурсу на управління санаторієм "Жовтень".
Згідно з інформацією, опублікованою в медіа, МБФ "РЦ "Шпиталь Майдану" та БО "РЦ "Спіріт" подали скарги до Антимонопольного комітету України через те, що АРМА вжила заходів, які обмежують конкуренцію та запровадила дискримінаційні умови в тендерній документації, що регламентує вибір управителя майнового комплексу санаторію "Жовтень".
Перший тендер, організований АРМА, відбувся 2 червня 2025 року. У цьому заході взяли участь лише дві компанії, які, згідно з інформацією в ЗМІ, діяли з узгодженими намірами. Їхні зв'язки вели до одеського підприємця Бориса Кауфмана та львівського бізнесмена Ігоря Кривецького.
Після медійного розголосу передача "Жовтня" була призупинена, однак від планів змінити управителя АРМА не відмовилося.
1 липня Агентство повторно оголосило тендер, залишивши умови, які, за словами учасників, "скроєні" на користь лояльних конкурсантів. Зокрема, це стосується групи компаній "Едем Медікал", що асоціюється з Ігорем Кривецьким.
Цікаво зазначити, що компанія "Едем Медікал" під керівництвом Ігоря Кривецького відповідає всім кваліфікаційним критеріям та іншим вимогам, які Агентство визначило в тендерній документації. Натомість, ТОВ "Клінічний санаторій "Жовтень" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця", яке понад 30 років забезпечувало функціонування санаторію "Жовтень", не відповідає критеріям, встановленим АРМА.
Також ці вимоги не відповідають всім санаторно-курортним закладам України, а також 2 408 підприємствам, які здійснюють діяльність відповідно до КВЕД 86.10 "Діяльність лікарняних закладів", і 2 348 підприємствам, що працюють за КВЕД 86.21 "Загальна медична практика" (без урахування компаній з групи "Едем Медікал").
"Журналісти зазначають, що 472 загальнонаціональні реабілітаційні центри, інформація про які представлена на єдиному онлайн-порталі 'Реабілітаційна платформа України', не відповідають цим стандартам. Цей портал був створений за підтримки Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства у справах ветеранів України, Національної служби здоров'я України та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю."
Автори роблять висновок, що АРМА готується застосувати схему "Консорціум", суть якої до цього пояснив у своєму розслідуванні журналіст Михайло Ткач - про людей з близького оточення віце-прем'єрки Ольги Стефанішоної, які створили Консорціум, який отримав в управління Будинок профспілок у Києві, найбільшого в Україні виробника ягід на Житомирщині, торговельний центр на Франківщині та інші активи.
"Цю методику АРМА використовує у випадках, коли після штучного обмеження кола можливих учасників аукціону не залишається ні власних, ні сторонніх осіб," - зазначено в статті.
Згідно з поясненнями журналістів, береться кілька компаній, кожна з яких відповідає окремим кваліфікаційним стандартам. Вони об'єднуються в Консорціум, таким чином створюючи учасника, що, здавалося б, відповідає всім вимогам, зазначеним у тендерній документації.
Представники благодійних організацій, зокрема Міжнародного благодійного фонду "Реабілітаційний центр "Шпиталь Майдану" та Благодійної організації "Реабілітаційний центр "Спіріт", підкреслюють, що їх метою не було комерційне використання санаторію, а його трансформація в потужний медичний реабілітаційний центр.
Вони звертаються до суспільства та державних установ з проханням зупинити подальші випадки дискримінації.