Богдан Червак: Почему в Польше не говорят о "пражской резне" и других злодеяниях НКВД против польского народа? -- Блоги | OBOZ.UA
В 1794 году войска Суворова устроили кровавую расправу, в результате которой погибло 20 тысяч поляков, защищавших Варшаву. Московские солдаты без разбора открывали огонь по толпе, не щадя никого. Младенцы лежали на грудях матерей, среди убитых образовывались груды тел. Однако поляки не вспоминают о пражской резне и не требуют извинений за это явное военное преступление.
Here is the text in its original language:
Жертвами "Польської операції" НКВД у 1937-1938рр. стало 143 810 осіб, з котрих 111 091 розстріляно. Поряд із ксьондзами і військовими терор було поширено на селян, робітників, службовців і освітян. Проте Польща не домагається ексгумації і вибачень. Поляків, цікавить виключно Волинь.
У 1940 році біля Катині НКВД розстріляло 22 тис. громадян ІІ Речі Посполитої. Зокрема 900 в'язнів із тюрем Львова, 500 - Тернополя, 400 - Станіславова, 200 - Дрогобича, по 500 - Луцька та Рівного. Серед них - 10 тис. польських офіцерів та понад 7 тис. цивільних осіб. Але поляки згадують тільки Волинь.
У 1940 році, поблизу Харкова, НКВС розстріляло 3809 польських військових офіцерів та 500 цивільних поляків. В 2022 році російські ракети "Смерч", оснащені забороненими міжнародними боєприпасами, знищили меморіальні плити з іменами загиблих. Російські сили намагалися стерти пам'ять про один злочин, творячи інший. Проте поляки продовжують пам'ятати лише про Волинь.
У 2010 році поблизу Смоленська сталася трагедія, внаслідок якої загинули президент Польщі Лех Качинський, депутати, начальник генерального штабу, генерали, голова Національного банку, а також родичі жертв катинських розстрілів.
Ян Качинський, брат президента, висловив думку про можливу роль Росії у трагічній катастрофі. Чи понесе Москва відповідальність за цей злочин? Чи жителів Польщі турбує лише Волинь?