Диверсійні акти в Польщі: Міністерство закордонних справ відреагувало на повідомлення про можливу участь українців.
Україна рішуче засуджує диверсійні дії, які вчиняються під керівництвом спецслужб Росії в Польщі.
Міністерство закордонних справ України висловило свою позицію щодо актів диверсії на залізничних об'єктах Польщі. Російські спецслужби намагаються залучити осіб, які мають українські паспорти, для проведення гібридних атак, диверсійних дій та інших злочинів, які спрямовані на дестабілізацію ситуації.
Згідно з коментарем Міністерства закордонних справ України, українські дипломати звернули увагу на висновки, оприлюднені польськими спецслужбами, щодо затримання двох громадян України. Польські правоохоронці підозрюють їх у здійсненні диверсійних акцій на території польської залізниці під керівництвом російських спецслужб.
"Україна категорично засуджує такі акти диверсій. Ми звертаємо увагу на цинічний підхід держави-агресора, яка навмисно вербує та використовує осіб з українським громадянством для проведення гібридних атак, диверсій і злочинів, спрямованих на дестабілізацію ситуації. Росія намагається перекласти відповідальність за свої вчинки на українців. Однак ми впевнені, що наші партнери усвідомлюють, що джерело цих диверсій — це саме Російська Федерація", - зазначається у коментарі.
Водночас, як наголошують у МЗС, події у Польщі вкотре підтверджують, що одночасно із загарбницькою війною проти України, Росія веде повномасштабну гібридну війну проти Європи, проти союзників України. Москва намагається розбити єдність партнерів у допомозі Україні та загалом дестабілізувати ситуацію.
"Ми підтверджуємо нашу готовність надати всебічну підтримку польським відповідним органам та службам наших союзників для з'ясування всіх деталей інциденту, притягнення винуватців до відповідальності, а також створення спільного механізму запобігання подібним злочинам у майбутньому", - зазначено в заяві Міністерства закордонних справ.
У цьому зв'язку зазначається, що Україна налаштована на подальшу тісну координацію з Польщею та іншими державами-союзниками у протидії російській гібридній агресії і зміцненні нашої спільної безпеки.
Як інформував УНІАН, з 15 по 17 листопада на території Польщі сталися акти саботажу на залізничному транспорті.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив, що двоє українців, які цієї осені перетнули польський кордон з Білорусі, підозрюються у співпраці з російськими розвідувальними органами.
Зазначається, що один із підозрюваних раніше був засуджений за диверсію судом у Львові. Туск додав, що після інцидентів обидва підозрюваних втекли назад до Білорусі.