"Доктор Пі" надіслав звернення до Трампа: українці активно розповсюджують шахрайське послання до президента США, чому це може становити загрозу - деталі | Експрес онлайн
Зображення з профілю Андрія Слюсарчука на Facebook.
У соцмережах набула популярності публікація Андрія Слюсарчука, також відомого як "Доктор Пі", в якій той звернувся до президента США Дональда Трампа.
Автор поста, що підписався як "професор-нейрохірург", охарактеризував політиків як "психопатів у костюмах архітекторів". Проте, свідомі користувачі соціальних мереж вказали на недоречність уваги до Андрія Слюсарчука, нагадавши, що цього "професора" вже звинувачували в незаконній медичній практиці, яка закінчилася трагічною смертю декількох пацієнтів.
Зокрема, Людмила Лінник, співробітниця платформи ДонорUA, зазначила, що раніше Андрій Слюсарчук виконував складні операції на мозку, не маючи жодної медичної освіти. "Думайте, дорогі співвітчизники. Адже може прийти "нейрохірург" Слюсарчук і провести трепанацію. Мабуть, це єдиний спосіб перевірити, чи є у деяких людей мозок", - попередила Людмила Лінник в інтерв'ю "Українській правді".
Журналіст Денис Казанський назвав користувачів, які поширюють допис Андрія Слюсарчука людьми, які "не розуміють, яку інформацію поширюють, та не вміють користуватися гуглом". "По Фейсбуку летить величезна кількість репостів допису "доктора Слюсарчука". Це судимий шахрай, який відсидів у вʼязниці і який не є тим, за кого себе видає. Люди бачать емоційний пост і поширюють його, не думаючи. Хтось вже пише: яка різниця, що він шахрай, він же пише такі важливі речі. Оце і є класична технологія дискредитації. Якщо це "звернення до Трампа" дійсно дійде до когось з команди президента США, він просто одразу скаже: "Та це ж не нейрохірург, а злочинець, жодному його слову не можна вірити, у них там всі такі".
Шахрай відчуває радість. Йому навіть не потрібно змінювати своє ім’я. Досить опублікувати емоційний пост, згадати Трампа на хвилі популярності, і він вже має безліч нових прихильників, які не знають, як користуватися пошуковими системами", - зазначив Денис Казанський у своєму дописі.
Українська авторка та журналістка Віталіна Макарик звернулася до українських користувачів соціальних мереж, які розповсюджували пост Андрія Слюсарчука, закликавши їх "схаменутися". "Слюсарчук, відомий також як 'Доктор Пі', є небезпечним шахраєм, який без необхідної освіти видавав себе за нейрохірурга і проводив операції, внаслідок яких люди отримували каліцтва. Наразі, наскільки мені відомо, він повинен бути за ґратами, а не виступати в ролі лікаря. Друзі, прошу вас, будьте уважні до того, що поширюєте, і до інформації, яку споживаєте. У цей час ми всі дуже емоційно вразливі через те, що відбувається навколо. Ми стаємо мішенню для маніпуляцій з боку фейкових новин та інших недоброчесних осіб. Давайте не будемо полегшувати їм життя", - попередила письменниця.
Зазначимо, що популярність Андрій Слюсарчук, який називав себе нейрохірургом і доктором медичних наук, здобув у 2000-роках. Зокрема, він нібито встановив світовий рекорд, запам'ятавши 30 мільйонів цифр числа Пі. Завдяки цьому "лікар" отримав прізвисько "Доктор Пі".
В період президентства Віктора Ющенка Андрій Слюсарчук був призначений керівником Інституту мозку, який планувалося створити. Йому також була вручена премія в розмірі 150 тисяч гривень. У 2011 році журналісти газети "Експрес" провели розслідування, яке виявило, що Слюсарчук надавав неправдиву інформацію про свою освіту та професійні досягнення. У лютому 2014 року Сихівський районний суд у Львові визнав "Доктора Пі" винним у п'яти випадках незаконної медичної практики та у двох випадках вбивства з необережності. Правоохоронні органи змогли довести його відповідальність за загибель 52-річного чоловіка та трирічної дитини.
Чоловікові присудили вісім років позбавлення волі. У лютому 2016 року суд ухвалив рішення скоротити термін перебування Слюсарчука за ґратами у зв'язку зі вступом в дію так званого "закону Савченко", згідно з яким один день перебування у СІЗО зараховується як два. 24 червня 2016 року суд відпустив з-під варти засудженого до 8 років в'язниці за шахрайство, змінивши запобіжний захід на "особисте зобов'язання". Адвокат підсудного Ярослав Зейкан зазначав, що Слюсарчук уже провів під вартою строк більший, ніж передбачено за вчинення інкримінованих йому злочинів.
Станьте частиною спільноти "Експрес" у Facebook!