Безпілотники, мости, автошляхи. Основні закупівлі Івано-Франківська в 2024 році.
Ще один рік війни невпинно добігає кінця, і настав момент підвести підсумки, зокрема в фінансовій сфері. Як і очікувалося, основні витрати бюджету знову скерували на потреби Збройних Сил України. Проте, окрім цього, також здійснювали закупівлі на капітальні ремонти та виділяли кошти на інші важливі потреби.
"Репортер" підрахував, якими були найбільші закупівлі цього року.
Найвагоміша угода року від Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради стосується зведення відомого мосту через річку Бистриця Солотвинська в районі Хіміків-Надрічна, етап III, з коригуванням проекту. Тендер відбувся 31 січня 2024 року. У конкурсі взяли участь чотири компанії, і переможцем стало ТОВ "Мостобудівельний загін №112". Переможець погодився виконати роботи за суму 267 мільйонів гривень.
Компанія "Мостобудівельний загін №112" є будівельною організацією, що має реєстрацію в Броварах. Її очолює Сергій Порожнюк, мешканець Києва.
На другому місці - друга черга будівництва того ж мосту та розв'язки на вулиці Хіміків, від ділянки ліцею № 24 до річки. Тендер провели 5 лютого. У торгах взяли участь двоє учасників, перемогла фірма ТОВ ПБС. Вона виконає ці роботи за 54,9 млн грн. Ця компанія давно відома на Прикарпатті своїм зв'язком з Ігорем Коломойським. Зараз її директором є Олексій Пастернак, учасник ТОВ "Вест Хілл", співзасновником якої є курорт "Буковель". ТОВ ПБС є частим переможцем торгів на Івано-Франківщині та найбільшим отримувачем коштів від Служби відновлення та розвитку інфраструктури.
Читайте: Агентство відновлення. Компанія, що має зв’язки з Коломойським, отримує перевагу в більшості тендерів на дорожні роботи в Прикарпатті.
На третьому місці - капремонт вулиці Хіміків - від Целевича до Просвіти. Цей тендер відбувся 18 жовтня. Учасник був один - ТОВ "Автомагістраль-ІФ". Компанія взялася провести ремонт за майже 27,81 млн грн.
ТОВ "Автомагістраль-ІФ" зареєстрована у Надвірній, керівник - Роман Федоняк.
Альтернативні закупівлі передбачали менші фінансові витрати. Зокрема, йдеться про прокладку зовнішніх водопровідних і каналізаційних мереж до житлових будинків для внутрішньо переміщених осіб на вулиці Ребета. Виконання цих робіт доручено приватному підприємству "Фірма "Діко", яке отримає понад 3 732 000 грн за виконані послуги.
Майже 3 млн грн коштуватимуть послуги з благоустрою вулиці Січових Стрільців у селі Підпечери, благоустрій вулиці Січових Стрільців у селі Радча та благоустрій вулиці Горохолинської у Франківську. Усі роботи виконає "Івано-Франківськавтодор".
Читайте: Фортеця з водою та стінами. Які свідчення залишили археологи на території Палацу Потоцьких у Франківську?
Найдорожчі роботи, які виконуються цього року Івано-Франківським департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою, стосуються поточного ремонту вулиці Дем'янів Лаз у Франківську. Тендер був оголошений 31 липня, і перемогу здобула компанія "Івано-Франківськавтодор". Фірма зобов'язалася виконати роботи за 2,22 млн грн, що на понад 60 тис грн нижче від очікуваної вартості.
На черзі для найбільших витрат комунального департаменту – капітальний ремонт міської поліклініки № 4, що розташована на вулиці Вовчинецькій. Переможцем тендеру знову стала компанія "Івано-Франківськавтодор". Вартість робіт складе близько 1 383 700 грн.
Інші дорогі роботи, виконані департаментом, включали в себе нанесення дорожньої розмітки. Зокрема, за суму понад 1 299 000 грн, цю задачу взяло на себе львівське товариство з обмеженою відповідальністю "Трафік Менеджмент Груп".
Департамент культури Івано-Франківська цього року провів дуже мало торгів. Найдорожчий - зовсім недавно, 23 листопада. Йдеться про щорічний фестиваль "Коляда на Майзлях", який відбудеться у Франківську з 26 по 29 грудня. Послуги з організації та проведення коштуватимуть 380 500 грн, переможцем у тендері є ФОП Галаса Іван Омелянович.
Щодо витрат департаменту освіти і науки, ситуація була досить скромною. Переважно здійснювалися закупівлі продуктів для шкільних їдалень та електричної енергії. Найзначніша угода стосувалася пластикових карток для учнів, яка обійшлася міському бюджету в 600 600 грн. Виконавцем цього замовлення виступило ДП Поліграфічний комбінат "Зоря".
Головною потребою сучасності є забезпечення фінансування для армії. Незважаючи на зменшення військового податку на доходи фізичних осіб, цьогоріч Івано-Франківський міський бюджет виділив 606 мільйонів гривень на потреби Збройних Сил України, як повідомив міський голова Руслан Марцінків.
Найзначніші дві угоди, кожна на суму 16 500 000 гривень, були укладені виконавчим комітетом Івано-Франківська для придбання дронів. Оголошення про ці закупівлі відбулося 22 січня та 22 лютого. Постачальником виступила компанія ТОВ "Мрія Дрон Технолоджі".
Інші тендери мали нижчі суми. Наприклад, 20 березня Івано-Франківський департамент ресурсного забезпечення та управління майном організував тендер на придбання 10 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т Thermal. Переможцем стало ТОВ "Груп Інтрейд" з пропозицією в 1 899 500 гривень (по 189 950 за одиницю), що відповідає ринковій вартості даного обладнання.
Читайте: "Наступний рік буде складний", - Вікторія Сусаніна про бюджет Франківської громади
25 березня департамент організував ще один тендер на постачання такої ж кількості дронів "мавік". Цього разу перемогу здобуло ТОВ "Уютспецбуд", яке запропонувало поставити 10 безпілотників за суму у 1 888 000 гривень.
Окрім "мавіків", місто Івано-Франківськ здійснило численні закупівлі для придбання FPV-дронів та квадрокоптерів, оснащених камерами для нічного спостереження.
У бюджеті Івано-Франківська на 2025 рік передбачено виділити 450 млн грн для потреб Збройних Сил України. Як зазначив Руслан Марцінків, пріоритетом стане придбання "мавіків", оскільки вони наразі є найнеобхіднішими на передовій.