Двоє спортсменів, які брали участь у півмарафоні в Алмати, раптово померли під час гонки.

Учасники марафонів по всьому світу несуть індивідуальну відповідальність за своє здоров'я, і це іноді може призвести до трагічних наслідків.

Двоє бігунів померли під час напівмарафону, який проводився в місті Алмати в Казахстані. Про це повідомило казахське видання Tengrinews.

За офіційними даними, 20 квітня під час Almaty Half Marathon померли двоє учасників - 84-річний Аккоян Рсалієв і 21-річний Нурбол Ахмаді. Обидва долали дистанцію півмарафону (21,1 кілометра) і були постійними учасниками забігів в Алмати. Незважаючи на вжиті заходи, врятувати життя учасників не вдалося.

Аккоян Рсалієв активно бере участь у забігах з 2021 року. Він вже демонстрував свої здібності, успішно проходячи дистанції 21,1 км та 10 км на Almaty Half Marathon та Almaty Marathon.

20 квітня, під час проведення напівмарафону, на першому кілометрі маршруту на проспекті аль-Фарабі чоловік раптово відчув себе погано. Через хвилину на місце події прибула бригада швидкої допомоги, але пульс у пацієнта відсутній. Лікар, який прибув, зазначив: "Попередній діагноз – тромбоемболія легеневої артерії. У пацієнта була хронічна артеріальна гіпертензія."

Другий загиблий учасник марафону, Нурбол Ахмаді, раніше брав участь у забігу на 10 кілометрів під час Winter Run 2025. Він також зареєструвався на напівмарафон у Астані та Алмати, а також планував взяти участь у марафоні в Алмати.

20 квітня під час напівмарафону в Алмати на 16-му кілометрі трапилася трагедія: один із учасників забігу втратив свідомість. Медики, які швидко прибули на місце події, намагалися реанімувати спортсмена, проте їх зусилля виявилися марними — смерть настала до прибуття медичної бригади.

Варто підкреслити, що на всіх марафонах учасники традиційно беруть на себе відповідальність за своє здоров'я та фізичний стан. Перед стартом проводиться вимірювання артеріального тиску, і якщо виникають проблеми, організатори можуть не допустити до змагання. Проте загалом спортсмен несе відповідальність за себе, про що він підтверджує підписом на спеціальному бланку. Ця практика є загальноприйнятою на марафонах по всьому світу. На жаль, не всі учасники здатні адекватно оцінити свій фізичний стан та навантаження під час забігу. Внаслідок цього інциденти на марафонах трапляються досить часто, адже навіть наявність медичних автомобілів, що супроводжують подію, не може гарантувати швидке надання допомоги в критичних ситуаціях.

Нагадуємо, що у 2015 році на 5-му Київському марафоні сталася страшна трагедія. Чоловік 1986 року народження не витримав великого фізичного навантаження, і його серце зупинилося. А у 2021 році під час Львівського напівмарафону трагічно помер 23-річний учасник через серцеву зупинку.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.