Екстремальні температури, спекотні умови та холод на заході: метеорологи приголомшили українців несподіваними змінами в погоді.

В Україні цього року лютують негоди -- дощі, буревії та навіть урагани.

Що відбувається з погодою та чому планетою вирують кліматичні катаклізми? Про це йдеться у матеріалі кореспондентки ТСН Наталії Ткачук.

У Львівській області протягом однієї доби зафіксовано безпрецедентну кількість опадів, що становить 115% від звичайної місячної норми.

"Протягом 12 годин у Львові випало 110,2 мм опадів, що є рекордом за всю історію спостережень", -- зазначила синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Вода досягла і житлових будівель. Через сильну течію мешканці виявилися заблокованими у своїх домівках. Рятувальні служби на човнах проводили евакуацію людей і домашніх улюбленців з підтоплених квартир.

Річка Зубра у селі біля Львова вийшла з берегів. А у прилеглих селах розтеклися ще дві водойми. Подекуди вода сягала до трьох метрів.

Затопило і дороги Луцька та Тернополя. Метеорологи називають зливи такої потужності -- надзвичайним дощем. Ще одне атмосферне явище -- смерч -- днями помітили на Львівщині. Потужний буревій пронісся на Закарпатті. Стихія буквально зривала дахи з будинків. А на Київщині випав град розміром із яйце. Негода знеструмила понад 57 тисяч осель та побила городину.

Лютує стихія і за межами України. У американському Техасі повінь забрала життя більше сотні людей. Стрімка вода затопила і дитячий табір, де перебувало понад 700 дітей. 25 із них -- вважаються зниклими безвісти.

У сусідньому штаті Нью-Мексико, розташованому в США, природні катаклізми настільки сильні, що зносили цілі будівлі.

Водночас Європа переживає надзвичайну спеку. В Іспанії, Туреччині та Греції внаслідок вкрай високих температур спалахнули лісові пожежі. У Португалії термометри показали рекордні 46 градусів. Франція була змушена закрити школи та навіть Ейфелеву вежу. А в Швейцарії відбулася зупинка роботи атомної електростанції. Усі ці погодні аномалії вчені пов'язують зі змінами клімату та глобальним потеплінням.

"Це все є результатом інтенсивного використання викопних палив. Кількість днів з надмірною спекою зростатиме, а посухи стануть звичнішими. У таких областях, як західна Україна, де наразі вологіше, температура знижуватиметься, а випадки екстремальних опадів і повеней стануть частішими. Це те, до чого слід бути готовими," -- зазначає кліматологиня Анастасія Івашина.

Через російську агресію в Україні за три роки в атмосфері утворилось додаткових 230 мільйонів тонн парникових газів, розповідає експертка з клімату. Це стільки ж, як разом Словаччина, Угорщина і Австрія викидають за рік. Про прямий зв'язок військових дій із природніми катаклізмами науковці поки не говорять, але наголошують: вплив війни на довкілля -- суттєвий. Із наслідками негоди на заході України люди продовжують боротися досі. Втім найближчим часом, заспокоюють синоптики, нових погодних катаклізмів в Україні -- не очікується.

"У наступному тижні температурні показники почнуть вирівнюватися, хоча на сході та в центрі країни все ще зберігатиметься спека. На заході ж відзначається поступове підвищення температури, що означає, що ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій поступово знижується", -- зазначила синоптикиня Наталія Птуха.

Липень і серпень -- традиційно вважаються найспекотнішими, і цього року, прогнозують синоптики, в Україні температура у ці місяці буде на два градуси вища за кліматичну норму.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.