Епічна нічия між Динамо та Шахтарем у Львові: репортаж від Чемпіона з українського класичного протистояння.

Лічені хвилини тому донецький Шахтар та київське зіграли внічию в межах 26 туру чемпіонату України. Українське класичне завжди привертало особливу, тож "Чемпіон" вирішив відправитися до Львова, щоб на власні очі подивитися, як твориться історія на футбольному полі.

"Місто лева" привітало своїх гостей очікуваною прохолодою, але справжня атмосфера футбольного свята запанувала лише після того, як на Галицькій площі з'явився автобус Динамо з відомим гаслом "Київ - це ми".

Що цікаво, Львів уже багато років з перемінним успіхом є домом для Шахтаря, хоч "гірники" й грали в Києві та Харкові після вимушеного від'їзду з Донецька. То ж повністю домашнім цей поєдинок назвати для "гірників" точно не можна.

Згадайте, як десять років тому Даріо Срна висловлював ностальгію за "Донбас-Ареною". Для контексту, останній матч Шахтаря на рідному стадіоні пройшов 2 травня 2014 року.

У суботу вранці, напередодні матчу, команда з Донецька провела відкрите тренування, на яке були запрошені представники ЗМІ. Георгій Судаков виглядав не надто щасливим, зважаючи на травму, яка, зрештою, завадила йому взяти участь у класичному українському поєдинку. Натомість Маріно Пушич випромінював енергію та оптимізм.

Головний тренер Шахтаря, усміхаючись та жартуючи, поділився роздумами щодо підготовки своєї команди та значення перемоги над Динамо в цьому важливому матчі. Не дивно, адже "гірники" мали унікальну можливість зупинити вражаючу серію свого головного суперника.

Кияни вже близько року не знають гіркоти поразок у чемпіонаті, ставши практично єдиним клубом Європи, який цього сезону не відчував смаку невдач на внутрішній сцені.

Чи знаєте ви, що в історії чемпіонату України з футболу чотири команди завершували сезони без жодної поразки? Три з цих непереможних кампаній належать київському "Динамо" - у сезонах 2014/2015, 2006/2007 і 1999/2000, тоді як "Шахтар" відзначився своїм "золотим сезоном" у 2001/2002. Варто також відзначити, що в той час "гірники" встановили в Україні рекорд, здобувши 55 матчів поспіль без поразок у чемпіонаті!

Шахтар не зазнавав поразок на внутрішній арені з 22 липня 2000 року до 26 липня 2002 року, при цьому здобувши свій перший титул без жодної втрати. Наразі Динамо має серію з 28 матчів без поразок, тому в наступному сезоні кияни можуть перевершити, здавалося б, безсмертний рекорд своїх принципових суперників.

У день матчу яскраве сонечко натякало, що погода жодним чином не впливатиме на перебіг "класичного", усе залежатиме від футболістів, тренерського плану, а що найголовніше - самовіддачі.

Під час несподіваної прогулянки "містом Лева" я натрапив на групу номінальних гостей. Було очевидно, що команди Динамо та Шахтар підходять до матчу в піднесеному настрої і з надією на позитивний результат. Багато запитів на фотографії свідчили про те, що Львів неодмінно розділиться в своїх симпатіях.

Дві години до початку матчу фанати вже стояли в черзі, прагнучи потрапити на "Арену Львів". Глядачі займали свої місця, а коментатори і журналісти готувалися до своєї роботи.

У стартовому складі не було особливих несподіванок: Судаков залишився на лаві запасних і навіть не брав участі в розминці з командою напередодні матчу. Єдиним сюрпризом стало повернення Олександра Тимчика до основного складу Динамо, адже він не виходив на поле з 28 лютого через травму.

Гравці, закутані в національні прапори, вийшли на футбольне поле, а "Арена Львів" в один голос виконала гімн України під супровід 10-річного волонтера Сергія Мороза та молодшого сержанта 121-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України Ярослава Стаса. На жаль, стадіон не зміг вмістити навіть половину глядачів...

А потім на арені запанувала абсолютна тиша, гравці та вболівальники вшанували пам'ять жертв російського теракту в Києві, що стався напередодні.

Символічний перший дотик у грі здійснив вже знаменитий український воїн, захисник острова Зміїний Роман Грибов, і гра розпочалася...

Не встигли вболівальники відійти від усіх передматчевих процедур, що пробирали до мурах, як тут... пенальті у ворота Динамо.

Михавко відверто збивав Егіналду у штрафному майданчику після чудової передачі Бондаренка. Нещерт вгадав напрямок удару Кевіна, однак потягнути м'яч кіпер Динамо не зумів - 1:0.

"Гірники" та кияни обмінювалися небезпечними прострілами та поодинокими небезпечними випадами, проте через 15 хвилин Шахтар забив удруге.

Матвієнко, який перевтілився в опорного півзахисника, з ходу вдарив по воротах низом. Нещерет зумів відбити м'яч перед собою, але першим на підборі виявився Егіналду! 2:0 – а Динамо досі не завдало удару по воротах Різника.

По-справжньому небезпечний момент підопічні Олександра Шовковського створили лише на 30-й хвилині гри, Ванат протягнув м'яч по центру та віддав під удар Ярмоленку, легенда Динамо пробив вище. Ще через кілька миттєвостей Андрій Миколайович виконував класну подачу на дальню стійку, яку замикав Шапаренко - Різник уперше справді вступив у гру.

Перший тайм підійшов до завершення. Шахтар поступився м'ячем киянам, але ті не змогли створити жодної небезпечної ситуації біля воріт суперника.

Другий тайм розпочався зі жорсткого стику в центрі поля та контролю м'яча від Динамо. Віддача ініціативи коштувала "гірникам" пропущеного голу, Дубінчак класно подав з лівого флангу, а Ванат класно зіграв головою та забив черговий гол у Прем'єр-лізі.

Лише через 10 хвилин Владислав мав шанс оформити дубль, але влучив повз ворота, перебуваючи всього в кількох метрах від них.

За кілька хвилин Кабаєв влучив у поперечину, тиск з боку лідера турніру не вщухав...

У середині другого тайму з’явилося відчуття, що у гравців Шахтаря закінчилася енергія, ніби після важкого овертайму з Поліссям їх сили вичерпалися.

Кияни продовжували атакувати, створюючи небезпечні моменти біля воріт противника: зокрема, Микола Шапаренко, головою з близької відстані, не зумів потрапити в рамку воріт.

5 хвилин на табличці четвертого арбітра натякало Динамо, що потрібно влаштовувати останній штурм і він... стався.

Тимчик вкинув з ауту до центру карного майданчика Динамо, де після кількох відскоків м'яч відлетів до Кабаєва, який прошив Дмитра Різника.

Ще кілька миттєвостей і фінальний свисток. Динамо продемонструвало дійсно чемпіонський характер, здійснило неймовірний камбек у другому таймі та повезе зі Львова один заліковий бал, а ось Шахтар втратив ще два очки в боротьбі за друге місце з Олександрією, яка ще й до лідера чемпіонату наблизилася.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.