Європейський Союз розширить свій 17-й пакет санкцій проти Росії, додавши ще три нові види обмежень.
У вівторок, 20 травня, Міністерство закордонних справ Європейського Союзу планує затвердити 17-й пакет санкцій проти Росії. Крім того, буде ухвалено ще три додаткових пакети, які стосуватимуться гібридних дій РФ, порушень прав людини та використання хімічної зброї. Цю інформацію на умовах конфіденційності повідомив представник ЄС, який брав участь у підготовці цих документів, кореспондентці "Європейської правди".
У виданні зазначили, що також вказані плани підтвердили кілька дипломатів держав ЄС.
"У вівторок [20 травня] намір затвердити кілька різноманітних пакетів санкцій. Це стане найбільш масштабним у історії одночасним введенням різних типів санкцій ЄС проти Росії, яких налічується чотири", - повідомив джерело.
В цілому планується запровадження більш ніж 130 окремих санкцій, а також обмежень, спрямованих на військову промисловість Росії, її постачальників з інших країн, діяльність дезінформаційних кампаній та російський тіньовий флот.
Перший пакет санкцій, який має затвердити 20 травня Рада ЄС - це, власне, 17-й пакет санкцій, які Євросоюз запроваджує у відповідь на російську агресію проти України.
"До 17-го пакету санкцій увійде 75 індивідуальних санкцій, а також - близько 200 суден "тіньового флоту" рф. І це найбільший на сьогодні пакет санкцій проти росії щодо суден", - розповів посадовець ЄС.
На думку експерта, другий етап санкцій проти Росії, запланований на 20 травня, включає в себе пакет заходів, спрямованих на боротьбу з гібридною діяльністю цієї країни в рамках режиму гібридних санкцій. Цей пакет передбачає 27 пунктів та секторальних заходів.
Третій - пакет щодо порушень прав людини у росії в межах режиму санкцій за порушення прав людини, куди планують внести 28 індивідуальних санкційних позицій.
Четвертий пункт - введення санкцій у відповідь на застосування Росією хімічних засобів масового ураження у війні в Україні, в рамках режиму обмежень щодо хімічної зброї.
Згідно з інформацією, отриманою від джерела, всі чотири пакети санкцій були погоджені на рівні послів країн Європейського Союзу, і наразі жодна з держав, у тому числі Угорщина, не висловила заперечень проти їхнього ухвалення.
За інформацією Львівського порталу, 9 травня у Львові Верховна представниця Європейського Союзу з закордонних справ Кая Каллас обговорила підготовку 17-го пакета санкцій проти Росії. Вона підкреслила, що лише шляхом тиску на Москву можна досягти миру.
14 травня дипломати Європейського Союзу затвердили 17-й пакет санкцій стосовно Росії.