Фонд Порошенка висловив намір відновити музей Шухевича у Львові за власний рахунок, відмовившись від ідеї краудфандингу.
Фонд Порошенка виступив з повторною ініціативою профінансувати відновлення музею генерал-хорунжого Української повстанської армії Романа Шухевича у Львові, зруйнованого російськими "Шахедами" на початку 2024 року і пропонує не проводити збір коштів серед громадян на це, щоб не затягувати початок відновлювальних робіт.
Рік тому російські агресори зруйнували музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові. На жаль, досі не розпочато процес відновлення цієї важливої історичної пам'ятки. Відразу після жорстокої атаки на музей, Фонд Порошенка запропонував фінансову підтримку для швидкого відновлення знищеного об'єкту, а також надіслав відповідний лист-гарантію керівництву музею, як повідомляється на сторінці Фонду у Facebook в четвер.
У повідомленні зазначається, що 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, на зустрічі громадськості була висловлена підтримка ідеї відновлення будинку. Серед присутніх були донька Романа Шухевича, Марія Трильовська, голова Братства ОУН-УПА Богдан Борович, дисидент і громадський діяч Мирослав Маринович, а також народні депутати України та представники Львівської обласної та міської рад.
Проте, незважаючи на бажання громади Львова, міська адміністрація проігнорувала ініціативу Фонду Порошенка щодо термінового відновлення Музею Шухевича. Натомість, у ситуації, коли економічні умови погіршуються, а податки зростають, місцеві чиновники вирішили провести збір коштів серед населення. Це свідчить про свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу, зазначається у повідомленні.
У Фонді наполягають на якнайшвидшому відновленні будиноку музею в такому вигляді, в якому він був до того, коли його зруйнували "Шахеди". "В нас немає могили Романа Шухевича, тому і для родини, і для всіх українців саме це місце є місцем вшанування загиблого генерала. Будівля Музею - це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався останні роки свого життя і де був убитий радянськими кадебістами у 1950 році. 5 березня 2025 року виповниться 75 років від дня героїчної загибелі легендарного командира УПА. Було б дуже символічно, справедливо і правильно вшанувати памʼять Шухевича не на руїнах, а у відбудованому музеї", - зазначили у Фонді Порошенка, додавши, що "для України памʼять про лідерів національного визвольного руху - це не менша зброя, аніж дрони чи снаряди".
"Фонд Порошенка закликає: врешті-решт припиніть балаканину та затягування процесу відбудови, ховаючись за паперотворчістю, і почніть роботи з відновлення Музею Шухевича", - резюмується у повідомленні.
У Фонді підкреслили, що з початку повномасштабної агресії з боку Росії систематично надають підтримку Силам оборони, забезпечуючи їх FPV-дронами, "Мавіками", засобами радіоелектронної боротьби та іншими важливими матеріалами. Загальна сума допомоги, що вже надана бригадам і батальйонам, перевищує 6,5 мільярдів гривень.