Сьогодні ввечері: латвійська авіакомпанія має намір відновити авіасполучення з Україною, але за певних умов.
Авіаперевізник очікує на настання безпечних умов для польотів в українському повітряному просторі.
Латвійська авіаційна компанія AirBaltic підготувала стратегію для швидкого відновлення авіаперевезень до України після відновлення доступу до повітряного простору. Перевізник планує переорієнтувати свої ресурси з інших маршрутів на українські напрямки, щойно це стане безпечним.
AirBaltic також має намір залишати частину своїх літаків в Україні на ніч, що називається нічною стоянкою. Цю інформацію озвучив генеральний директор компанії Мартін Гаус у бесіді з виданням Bloomberg.
"Ми можемо летіти сьогодні ввечері, якщо це безпечно, - сказав він. - Я навіть полетів би туди порожнім, якби було ясно, що ми можемо вилетіти, і продав би квитки, а квитки продані".
Видання підкреслює, що надії на завершення війни в Україні зростають, оскільки новообраний президент США Дональд Трамп висловив думку про можливість врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
Президент України Володимир Зеленський висловив припущення, що він міг би погодитися на мирну угоду з Росією, яка б залишила деякі території його держави під окупацією, якщо натомість отримав би гарантії безпеки від НАТО для інших регіонів країни, як зазначено в повідомленні.
Також Bloomberg зазначає, що додаткова військова допомога, яку пообіцяв Олаф Шольц під час візиту до Києва, посилить позиції Зеленського на переговорах про припинення вогню.
AirBaltic колись мала значну присутність на українському ринку, виконуючи рейси з Києва, Львова та Одеси. Однак компанія була змушена призупинити всі авіаперевезення після закриття повітряного простору внаслідок російської агресії.
В даний час авіакомпанії аналізують можливості відновлення авіасполучення з Україною, очікуючи на відкриття її повітряного простору. Ryanair Holdings Plc заявила про намір розмістити у країні 30 літаків та підтримати відновлення авіаційної інфраструктури після завершення конфлікту.
"Відновлення повітряного простору та відкриття аеропортів створить для AirBaltic важливу можливість на новому ринку, оскільки попит на подорожі в Україну залишається високим, зазначив Гаус. Крім того, перевізнику стане доступним перетин повітряного простору України, що дозволить здійснювати прямі рейси з Латвії до таких напрямків, як Дубай та Греція", - інформує видання.
Нагадаємо, раніше провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету Валерій Романенко заявив, що відновити пасажирське авіасполучення в Україні поки що неможливо. Головною перешкодою є неможливість забезпечення безпеки пасажирів.