Онлайн-кінотеатр Sweet.tv представить інклюзивну аудіовиставу "Легенди Чарівнолісся".

Аудіовистава створена на основі однойменної дитячої фентезійної книги авторів Віктора Андрієнка та Олени Шульги.

Аудіовистава "Легенди Чарівнолісся", яка є адаптацією однойменної дитячої фентезі-книги Віктора Андрієнка та Олени Шульги, стане доступною для широкого загалу 6 грудня на платформі Sweet.tv. Цей проєкт, що отримав підтримку від "Українського культурного фонду", спрямований на формування поваги до кожної особистості, незалежно від її фізичних чи ментальних характеристик, повідомила пресслужба УКФ.

"Семигодинна аудіовистава «Легенди Чарівнолісся» поєднує в собі елементи фентезі та драми, пропонуючи водночас і веселий контент. Вона не лише зацікавить дітей своїми казковими сюжетами, але й сприятиме вихованню цінностей дружби, взаємодопомоги та співчуття. Проект також має на меті допомогти українським дітям розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення і емоційний інтелект, а також заохочувати їх до вивчення та збереження рідної мови та культури", -- підкреслили члени команди вистави.

Унікальний сюжет сучасної дитячої фентезійної книги "Легенди Чарівнолісся" втілений у семигодинній аудіовиставі, яка звучить рідною українською мовою. Вона доповнена оригінальним саундтреком, атмосферними звуками та спеціальними ефектами. Озвучення персонажів виконали 24 талановитих українських актора.

Презентація аудіопостановки для дітей "Міфи Чарівного Лісу"

Під час презентації аудіовистави режисер та заслужений артист України Віктор Андрієнко поділився, що концепція проєкту виникла в результаті попередньої співпраці з Львівським обласним осередком ВГО "Українська спілка інвалідів – УСІ", яка полягала у виданні його книги шрифтом Брайля.

За інформацією Віктора Андрієнка, до створення аудіовистави приєдналися актори, які підтримують концепцію інклюзивності проєкту. Роль оповідача в цій виставі виконуватиме заслужений артист України, актор театру, кіно та дублювання, а також диктор і телеведучий Михайло Войчук.

Основну роль у спектаклі виконала акторка та музикантка Діана Патерега, яка сама страждає на слабкозорість.

"Якщо запитати мене, ким я мрію стати в майбутньому, я впевнена, що багато хто назве рутинні професії. Проте кожна незряча дитина володіє власними талантами, здібностями та мріями. Наприклад, я сподіваюся створити програму, де зможу бути телеведучою, або заснувати студію для озвучення аудіокниг. Важливо, щоб суспільство не ставило обмежень для незрячих! Саме такі ініціативи демонструють, що незрячі люди можуть досягати успіхів та розвиватися. Я вдячна цьому проєкту за можливість саморозвитку. Мрію, що в майбутньому зможу так само, як мені допомогли, підтримати інших у їхньому розвитку," – поділилася Діана Патерега.

Виконавча директорка ЛОО ВГО "Українська спілка інвалідів - УСІ" Оксана Потимко розповіла про те, як долається нестача контенту для слабозорих та незрячих.

"Десять років тому в Україні лише близько 2-3% літературних творів були адаптовані для осіб з порушеннями зору. Це вкрай низький показник. Аудіодискрипції для кінофільмів взагалі не існувало. Лише 11 років тому ми вперше впровадили цю практику в Україні. Нині ж адаптація творів для людей з інвалідністю по зору становить 8-10%. Це вже певний прогрес, але все ще залишається недостатнім. Люди з порушеннями зору живуть у світі темряви і звуків, і їм необхідний доступ до аудіоконтенту", – зазначила Оксана Потимко.

Заступник виконавчої директорки УКФ з проєктної роботи Дмитро Решетченко зазначив, що інклюзивні вистави допомагають дітям з інвалідністю побачити свої потреби врахованими. Водночас діячів культури інклюзивний підхід стимулює шукати нові шляхи передачі ідей, що робить їхній продукт доступним для ширшої аудиторії.

"Включення інклюзивних елементів у культурні проєкти робить їхнє впровадження стандартом, а не винятком. Ми переконані, що саме такі проєкти, як "Легенди Чарівнолісся", є фундаментом для справжніх змін і розвитку культури майбутнього. Вони сприяють соціальній рівності й демонструють, як культура може ставати інструментом позитивних змін у суспільстві. А найважливіше -- дозволяють всім дітям відчувати себе частиною культурного простору та отримувати задоволення від мистецтва без обмежень", -- сказав Дмитро Решетченко під час презентації проєкту.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.