Інвестування в житло на етапі будівництва: плюси та мінуси.

Який варіант вигідніший: придбати квартиру на вторинному ринку і відразу здавати її в оренду, чи вкласти кошти в новобудову, яка ще лише будується, і чекати рік? ZAXID.NET досліджує плюси і мінуси інвестування в житлову нерухомість.

Мозок людини влаштований так, що схилятиме нас до отримання задоволення чи вигоди тут і зараз. У випадку з інвестицією в житлову нерухомість він казатиме приблизно так: "Ось квартира на вторинному ринку. Її ціна зменшилась за минулий рік - економна покупка. Можна одразу здавати в оренду та заробляти".

Хоча ці аргументи можуть здаватися переконливими, давайте розглянемо їх більш ретельно. По-перше, квартири на вторинному ринку нерідко вимагають не лише поверхневого ремонту, а й значних капітальних робіт, таких як оновлення інженерних систем, утеплення фасаду, заміна електропроводки або перепланування. Це не є вигідним рішенням, а призводить до додаткових і досить суттєвих витрат.

По-друге, зниження цін на квартири на вторинному ринку вказує на можливість подальшого їх падіння, що може призвести до втрати нашої інвестиції. Хоча загалом ціни на нерухомість зазвичай зростають, попит на житло в радянських багатоповерхівках продовжує зменшуватися.

По-третє, прибуток від оренди квартири на вторинці буде невисоким через ринкову ціну на таке помешкання. Наприклад, за даними профільного порталу ЛУН, оренда однокімнатної квартири у Львові в будинку з радянського житлового фонду коштує в середньому 11 тисяч гривень, а в новобудові - 18 тисяч.

Це нагадує про "зефірний тест" Стенфорда, що стосується відкладеної винагороди, коли дітям пропонували ласощі з обіцянкою подвоїти їх кількість, якщо вони зможуть витримати 15 хвилин без спокуси. Квартира на вторинному ринку виступає як перша нагорода. Однак, якщо проявити терпіння, розібратися в інвестиціях у первинну нерухомість і трохи почекати, можна отримати справжню вигоду.

Вкладення в житлову нерухомість на стадії її зведення здатні забезпечити прибуток у межах 30-40%.

На старті будівництва, коли лише виритий котлован під фундамент, майбутня квартира коштує значно дешевше. Забудовник хоче мати гарантію, що його проєкт буде прибутковим, і починає залучати покупців вигідними умовами. Ціна зростає на 15-20%, коли збудовано перші поверхи будинку. Наступне подорожчання - на завершальній стадії будівництва і після введення будинку в експлуатацію. Наприклад, квартира за ціною 2 мільйони гривень на завершальному етапі, на старті може коштувати 1,5 мільйона гривень.

Інвестування в будівництво на стадії котловану може бути пов’язане з певними ризиками. Щоб уникнути фінансових втрат, важливо обрати надійного забудовника і ретельно перевірити всі його документи – на земельну ділянку, дозвіл на будівництво тощо. Крім того, варто кілька разів відвідати будівельний майданчик, аби оцінити прогрес виконання робіт.

Ще одна вигода купівлі квартири на старті будівництва - це великий вибір помешкань. Можна обирати не лише кількість кімнат і площу, а й поверх, сторону, на яку виходитимуть вікна, наявність балкона чи тераси тощо. Чим більша частина будинку зведена, тим меншим стає вибір.

Третя перевага інвестування в нерухомість на початковому етапі полягає в можливості отримати безпроцентну розстрочку платежів до завершення будівництва. Це означає, що ви можете внести невелику суму і поступово сплачувати залишок, при цьому контролюючи прогрес зведення вашої майбутньої квартири.

Понад половину квартир в новобудовах продаються саме на першому або другому етапі будівництва. Забудовнику це дозволяє залучити додаткові гроші в проєкти, а покупцю - не лише отримати якісне житло за нижчою ціною, а й заробити на інвестиції.

Одним з цікавих варіантів для інвестування в житлову нерухомість є квартира в житловому комплексі Wings, розробленому будівельною компанією "Інтергал-Буд". Цей новий проект, який розпочався в березні, пропонує безліч переваг:

ЖК Wings складається з чотирьох будинків. Перші два з них - вже в продажу за ціною від 38 тис. грн за квадратний метр. Планується, що їх здадуть в експлуатацію в першому кварталі 2026 року.

Завдяки вигідному місцезнаходженню, жителі можуть насолоджуватися всіма перевагами заміського життя - чистим повітрям, затишною атмосферою та комфортом. При цьому вони мають оперативний доступ до всієї міської інфраструктури Львова, включаючи торгові центри, навчальні заклади, медичні установи та розважальні комплекси.

Різноманітність планувань дозволяє знайти варіант для будь-якої родини - від маленької квартири до просторих сімейних апартаментів, квартир з балконами та лоджіями. Всі помешкання в ЖК Wings будуть оснащені сучасними інженерними системами та готові до втілення дизайнерських рішень на будь-який смак.

Квартира в житловому комплексі Wings від забудовника "Інтергал-Буд" стане відмінним вибором як для особистого використання, так і для інвестиційних цілей.

Будівельна компанія "Інтергал-Буд" має 21-річний досвід на ринку нерухомості та вважається однією з провідних девелоперських компаній в Україні.

За цей час вона втілила понад 210 проєктів у сфері житлової та комерційної нерухомості, а ключі від квартири своєї мрії отримали понад 30 тисяч українських родин.

Досягнення компанії неодноразово підтверджені нагородами престижних вітчизняних та міжнародних конкурсів. Так, за підсумками 2020 року "Інтергал-Буд" здобув нагороду "IBuild Ukraine" у номінації "Девелопер року", а в 2021 році компанію відзначили щорічною премією "Український будівельний олімп" в номінації "Забудовник року - досвід, професіоналізм, відповідальність".

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.