Кабінет Міністрів України - У Києві випекли особливу великодню паску з борошна, отриманого з розмінованих територій.

У Києві пройшов майстер-клас з випікання пасок в рамках ініціативи "Soul of Soil 2.0" (в перекладі "Душа землі"). Борошно для приготування пасок отримали в Миколаєві, використавши пшеницю, вирощену на очищених та розмінованих полях Херсонської та Миколаївської областей.

"Душа ґрунту 2.0" — це спільний проект Міністерства економіки України, Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та мережі супермаркетів "Сільпо".

"Цим проектом ми хочемо привернути увагу до проблеми забруднення українських земель вибухонебезпечними предметами. Зараз Україна найбільш забруднена мінами країна світу -- 139 тис. км² є потенційно замінованими. Мета цієї ініціативи -- показати світові справжню ціну українського хліба", -- зазначила Перший віце-премʼєр-міністр України -- Міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона також зазначила, що пшениця для ініціативи "Soul of Soil 2.0" була вирощена в Малій Олександрівці та кількох інших селах Херсонської та Миколаївської областей, де сапери очистили 1800 гектарів території. В цілому, в Україні вже відновлено використання 35 тисяч квадратних кілометрів земель.

"На оброблених ділянках землі фермер Олексій Руденко разом зі своїми племінниками виростив пшеницю, яку місцевий виробник з Миколаєва подрібнив на борошно. Саме з цього борошна були випечені великодні паски в рамках проекту "Soul of Soil 2.0", -- зазначила Міністр економіки."

У Києві в супермаркеті "Сільпо" пройшов майстер-клас з випікання пасок, використовуючи борошно з розмінованих територій. Захід очолив відомий шеф-кухар Євген Клопотенко, а серед учасників була Перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко, а також дипломати з різних країн. Усього до майстер-класу долучилося 35 гостей.

На майстер-класі учасників ознайомили з процесом випікання традиційних пасок, ділилися унікальними рецептами і секретами приготування, а також розповіли про історію борошна, отриманого з розмінованих полів Херсонщини. В кінці кожен отримав в подарунок готову паску.

"Ініціатива "Душа землі" уособлює стійкість і дух України. Напередодні Великодня, ми повинні пам'ятати, що кожен буханець хліба, кожна паска на наших столах є результатом багатьох історій мужності - відданості фермерів, хоробрості саперів та непохитної підтримки міжнародної спільноти. Наші колективні зусилля з розмінування - це не просто відновлення землі, це відновлення життя і забезпечення майбутнього, в якому українська земля буде відігравати важливу роль у забезпеченні продовольством усього світу", -- Матіас Шмале, Помічник Генерального секретаря, Координатор системи ООН в Україні і Гуманітарний координатор.

Схожі майстер-класи пройдуть у п'яти значних містах України. Цю ініціативу підкріплюють відомі українські шеф-кухарі: Леонід Малюга у Львові, Андрій Ворона у Дніпрі, Олександр Цепковський у Харкові, Ігор Зражевський в Одесі, а також Георгій Асірян та Юлія Хізніченко у Миколаєві.

"У "Сільпо" ми щодня випікаємо хліб, тому глибоко усвідомлюємо важливість українського зерна, яке вирощується навіть у часи війни. Завдяки майстер-класам з приготування пасок ми прагнемо поділитися з нашими Гостями не лише інформацією, а й спільними враженнями про справжню цінність хліба, виготовленого з борошна, отриманого з розмінованих полів. Наші Гості познайомляться з історією борошна, відкриють секрети випічки від відомих шеф-кухарів і отримають на пам'ять паску, яку не можна буде купити в магазині. Це наш спосіб висловити вдячність людям, які відновлюють життя на деокупованих територіях: ми знаємо, ми цінуємо і ми безмежно вдячні", -- зазначає директорка з маркетингу "Сільпо" Катерина Огуряєва.

Виготовлення пасок з борошна, отриманого з розмінованих земель деокупованої Херсонщини, є лише одним із аспектів ініціативи "Soul of Soil 2.0".

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.