Кабінет Міністрів України - Прем'єр-міністри України та Чехії зустрілися для двосторонніх переговорів в Ужгороді.
Прем'єри України та Чеської Республіки, Денис Шмигаль та Петр Фіала, обговорили питання безпеки, економічної співпраці, євроінтеграції та відновлення України під час зустрічі, що відбулася 20 травня в Ужгороді.
"Налаштовані посилювати стратегічне партнерство між Україною та Чехією на користь обох наших держав та наших народів", -- зазначив Глава українського Уряду за результатами двосторонніх переговорів.
Він зазначив, що Чехія залишатиметься ключовим гравцем у глобальних зусиллях, спрямованих на забезпечення справедливого миру та притягнення винних до відповідальності, при цьому займаючи провідні позиції в санкційній політиці проти агресора.
"Ми очікуємо на подальше посилення санкцій і закриття всіх можливих шляхів для їх обходу. Вітаємо ухвалення 17-го пакета санкцій у Європейському Союзі. Також підкреслюємо необхідність повної конфіскації активів РФ, які були заморожені на Заході," - зазначив Денис Шмигаль.
Прем'єр-міністри також відзначили важливість подальшого збільшення військової, фінансової, економічної та гуманітарної допомоги Україні. За словами Дениса Шмигаля, країни зміцнюватимуть інтеграцію оборонних індустрій. Крім того, урядовці домовилися про співпрацю у сфері підготовки українських пілотів літаків F-16.
Глава Уряду наголосив на підтримці чеською стороною євроінтеграції України, зокрема через консультативну допомогу у передвступних переговорах. Він нагадав, що метою нашої держави є відкриття усіх шести переговорних кластерів у перемовинах з Євросоюзом.
На зустрічі учасники прийняли рішення про стимулювання двосторонньої торгівлі, а також про співпрацю в галузях енергетики, сільського господарства, транспорту, охорони здоров'я та відновлення.
"Відновлення України є величезним міжнародним проектом, найбільшим з моменту закінчення Другої світової війни. Це вимагає об'єднання всіх європейських країн та провідних світових економік," -- підкреслив Денис Шмигаль.
Він висловив вдячність за чеське патронування Дніпровського регіону, в рамках якого відбувається відновлення медичних закладів, постачання енергетичних систем та обладнання для очищення питної води.
"І окремо ми вдячні Уряду Чехії за модернізацію шести лікарень у Києві, Кривому Розі, Дніпрі, Львові, Луцьку та Рівному", -- зазначив Денис Шмигаль.
Він також зазначив, що Україна високо цінує всебічну підтримку з боку Чеської Республіки. Зокрема, з 2022 року Чехія надала 900 мільйонів доларів військової допомоги, а також забезпечила постачання приблизно 1,5 мільйона снарядів торік у рамках чеської ініціативи. Цього року очікується надходження ще 400 тисяч снарядів. Крім того, річна допомога Україні зросла до понад 43 мільйони доларів, а також було виділено 80 мільйонів євро на підтримку енергетичного сектору.