Кабінет Міністрів України представив Світлану Гринчук: Ми розширюємо співпрацю з Європейським інвестиційним банком для реалізації пілотних ініціатив та впровадження важливих реформ.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела обговорення з головою Регіонального представництва Європейського інвестиційного банку у Східній Європі Крістіною Мікуловою щодо потенційних шляхів співпраці в екологічній сфері, а також інструментів спільного здійснення інвестиційних проектів в громадах.

Зокрема, для Міндовкілля пріоритетними є такі питання:

Управління відходами. Світлана Гринчук зазначила, що в Україні вже існує базове законодавство для реалізації реформи, а зараз ведеться робота над секторальними аспектами. Затверджено Національний план з управління відходами, а також проводиться співпраця з громадами для розробки регіональних планів.

"Існує кілька громад, які вже сьогодні виявляють бажання до змін. Деякі з них мають готові проекти для створення необхідної інфраструктури, зокрема Вінниця, Хмельницький, Славутич та інші. Для нас надзвичайно важлива співпраця з Європейським інвестиційним банком для впровадження таких пілотних проектів. Наприклад, ЄІБ вже виділив 4,7 млн євро на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища у Львові. Це відкриває можливості для розширення і масштабування подібних форматів співпраці по всій країні," - підкреслила Світлана Гринчук.

Сталий менеджмент водних ресурсів та забезпечення водою є надзвичайно важливими аспектами. Існує безліч напрямків, в яких можливе співробітництво, починаючи від експертної допомоги в реформуванні галузі до модернізації та створення необхідної інфраструктури для водогосподарства. Під час зустрічі було обговорено потенційні інвестиції для реалізації проектів у таких містах, як Миколаїв, Одеса, Кривий Ріг та інших регіонах, які найбільше постраждали від російської агресії.

Як зазначила пані Крістіна Мікулова, здійснення подібних проектів цілком реально в межах програми JASPERS — консультативної ініціативи Європейського інвестиційного банку та Європейської комісії, що сприяє країнам у створенні високоякісних інвестиційних проектів.

- Продовження реформи лісового господарства. ЄІБ має досвід підтримки проектів з відновлення лісів у багатьох країнах ЄС, тож для України цінна міжнародна експертиза у впровадженні природоохоронних рішень, подальшої корпоратизації лісогосподарського менеджменту, розширення можливостей для залучення інвестицій.

- Стійке використання ресурсів та цифрова трансформація геологічної інформації. За підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку реалізується пілотний проект, що передбачає сканування геологічних звітів. Наразі оцифровано 5000 книг, проте робота продовжується. Водночас, загальна кількість звітів, які потребують оцифрування, нараховує десятки тисяч. Тому ми шукаємо додаткову підтримку.

"Маю велику вдячність пані Крістіні за продуктивну зустріч. Європейський інвестиційний банк вже володіє значним портфелем проектів в Україні. Я впевнена, що ми зможемо розширити його завдяки ряду реалізованих ініціатив у галузі охорони навколишнього середовища", - підкреслила Міністр.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.