Кабінет Міністрів України - Розширення можливостей та нові технології: Міністр охорони здоров'я здійснив візит до Першого медичного об'єднання Львова.
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко під час своєї робочої поїздки до Львівської області відвідав Перше територіальне медичне об'єднання міста Львова. Це медичний заклад, який щорічно надає допомогу понад 500 тисячам пацієнтів з різних куточків країни.
"Перше медичне об'єднання Львова є яскравим прикладом медичного закладу, який продовжує розвиватися та ефективно функціонувати, незважаючи на виклики війни. Щорічно тут надається допомога понад 500 тисячам пацієнтів, здійснюється більше 64 тисяч хірургічних операцій, а також працюють провідні в регіоні центри з реабілітації, дитячої хірургії, кардіохірургії та трансплантології. Це багатопрофільна установа, що забезпечує повний спектр медичних послуг — від екстреної допомоги до тривалої реабілітації. Такі приклади заслуговують на ширше визнання, і саме на подібні медичні заклади ми орієнтуємося, обговорюючи розвиток сучасної, потужної та доступної медицини в Україні," — підкреслив Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Структура медичного об'єднання включає в себе дві багатопрофільні лікарні для дорослих — лікарні Святого Пантелеймона та Святого Луки, дитячу лікарню Святого Миколая, пологовий будинок, амбулаторно-поліклінічні центри, а також Національний реабілітаційний центр UNBROKEN. Кожного року в цих закладах здійснюється понад 64 тисячі хірургічних процедур.
У лікарні Святого Пантелеймона запровадили сучасну ангіографічну систему Azurion 7 B20/15 від Philips. Це обладнання обладнане двома С-арками, що дозволяє проводити візуалізацію в двох проекціях одночасно, що сприяє зменшенню тривалості операцій та підвищенню їхньої безпеки. Щорічно ангіографічна служба лікарні виконує понад 4500 високоточних процедур для пацієнтів різного віку — як дорослих, так і дітей. Завдяки новій системі ці медичні послуги стануть ще більш доступними для всіх, хто їх потребує.
В рамках Національного тижня безбар'єрності, організованого в межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, Міністр охорони здоровʼя відвідав Національний реабілітаційний центр UNBROKEN, що розширив свої потужності. Наразі надбудовано ще два поверхи безбар'єрного простору загальною площею понад 1600 м². Це 74 нові ліжка, інклюзивні палати з системами виклику персоналу, збудовані з енергоефективних CLT-панелей. Завдяки добудові палатний фонд Центру зріс із 95 до 169 місць. Від початку повномасштабного вторгнення допомогу тут отримали понад 20 тисяч українців.
Нагадуємо, що створення сучасної системи реабілітації, що базується на доказових підходах, доступності та орієнтованості на людину, є ключовим проектом Міністерства охорони здоров'я в рамках виконання Національної стратегії безбар'єрності.
За високий рівень професіоналізму та увагу до потреб пацієнтів Міністр охорони здоров'я нагородив команду Центру UNBROKEN урядовою відзнакою.
Міністр звернув особливу увагу на Дитячу лікарню Святого Миколая, яка є частиною медичного об'єднання. Щорічно ця лікарня забезпечує медичну допомогу приблизно 90 тисячам дітей і виконує більше 12 тисяч хірургічних операцій. З початку повномасштабної війни 350 дітей з серйозними пораненнями від мін, вогнепальної зброї та уламків отримали лікування в рамках програми UNBROKEN KIDS.
У цій лікарні пропонується медичне обслуговування в різних спеціалізаціях. Тут працюють відділення кардіохірургії, нейрохірургії, психіатрії та неврології, а також лікування опікових травм і урологічних захворювань. Крім того, існує центр трансплантації органів. Лікарня також має пологове відділення, яке забезпечує надання висококваліфікованої допомоги новонародженим з вродженими аномаліями без потреби в подальшій транспортуванні, одразу після їх народження.
Під час візиту Міністр охорони здоров'я ознайомився з оновленою інфраструктурою медзакладу: оглянув відділення невідкладної медичної допомоги, зону приймання пацієнтів, сучасні безбарʼєрні реабілітаційні підрозділи, а також клінічні відділення психіатричного, нейрохірургічного та урологічного профілю.
"Зараз для нас ключове -- зберегти доступність якісної медицини, навіть у найважчі часи. І приклади Львова показують, що ми це можемо. Розширення потужностей, сучасне обладнання, віддані своїй справі команди лікарів -- усе це наближає нас до сильної медичної системи з людським обличчям", -- підсумував Віктор Ляшко.