Кая Каллас 9 травня оголосить про завершальний етап у формуванні спеціального трибуналу щодо путіна.
Крім того, вона оголосила про виділення Києву додаткових 1 мільярда євро на підтримку військових потреб.
9 травня у Львові Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та безпеки Кая Каллас зробить важливу заяву, в якій анонсуватиме виділення Україні додаткових 1 мільярда євро на потреби оборони. Окрім того, вона оголосить про завершальний етап створення Спеціального трибуналу для розслідування злочинів агресії, вчинених проти України.
Про це Каллас заявила в четвер, 8 травня, у Варшаві на неформальній зустрічі глав європейських МЗС, повідомляє DW.
"Уже завтра ми надамо фінальне політичне схвалення для утворення трибуналу, що розглядатиме воєнні злочини та злочини агресії", - повідомила вона.
Каллас додала, що "на наступній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, яка відбудеться 20 травня, буде затверджено 17-й пакет санкцій проти Росії".
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро 1 травня говорив, що зміст нового пакету Брюссель планував координувати із Вашингтоном.
Як раніше зазначало DW, проект Спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України вже підготовлений і очікує на політичне затвердження.
Його неофіційно окреслюють як "трибунал для путіна", оскільки в міжнародному праві за злочин агресії несе відповідальність саме верхівка держави.
Заплановано, що 9 травня у Львові з'являться міністри закордонних справ держав Європейського Союзу.
Передбачається, що Спецтрибунал з агресії проти України буде започатковано в рамках Ради Європи.
Хоча цей механізм неофіційно отримав назву "трибунал для путіна", судити російського президента буде неможливо, доки він перебуває на цій посаді.
Під імунітет підпадають також прем'єр-міністр рф Міхаіл Мішустін та глава МЗС Сергєй Лавров.
Технічний етап підготовки був завершений наприкінці березня під час засідання "Основної групи" у Страсбурзі. Учасники зустрічі підготували три ключові документи: двосторонню угоду між Україною та Радою Європи, статут трибуналу та угоду, що регулює його функціонування.
Міжнародний кримінальний суд, розташований у Гаазі, має повноваження розглядати злочини агресії, але ця юрисдикція поширюється лише на ті країни, які ратифікували Римський статут. Оскільки Росія не є учасницею цього документу, західні союзники України вважають важливим створення окремого незалежного трибуналу для розслідування агресивних дій Росії проти України.
Під час президентства Дональда Трампа Сполучені Штати вийшли з Міжнародного центру, що займається переслідуванням за злочини агресії проти України (ICPA).
Євроюст у березні підтвердив факт виходу США.