Кіберполіція ліквідувала злочинне угруповання, яке обманом завдало українцям збитків на суму 800 тисяч гривень.

Злочинці поширювали фішингові посилання, через які отримували доступ до онлайн-банкінгу своїх жертв. Цим шляхом шахраї заволоділи щонайменше 800 тисячами гривень. На даний момент слідчі висунули підозри шістьом особам за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Цю інформацію повідомляє Четверта студія, посилаючись на Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Кіберполіція Львівщини у співпраці зі слідчими відділу Львівського районного управління поліції №1 ГУНП області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури та Галицької окружної прокуратури Львова, успішно ліквідувала злочинну групу, до складу якої входили особи з Білорусі та Росії.

Зловмисники використовували фішингові посилання для крадіжки грошей з банківських рахунків людей. Вони діяли за різними схемами і мали доступ до широкої мережі дропів.

Наприклад, зловмисники створювали сайти-копії популярних українських маркетплейсів, а також ресурсів державних і благодійних установ. Вони використовували соціальні мережі та месенджери для поширення посилань на ці фішингові платформи. Потенційних жертв намагалися переконати в необхідності введення своїх фінансових даних на цих підроблених сайтах, посилаючись на отримання грошової допомоги, яка нібито надається Президентом України, ООН, UNICEF та іншими організаціями.

Ще один злочинний сценарій передбачав виманювання конфіденційної інформації у користувачів маркетплейсу за допомогою фішингу шляхом обіцянки вигідних торгівельних пропозицій.

Відкривши фішингове посилання та ввівши свої особисті дані на таких сайтах, жертви фактично давали зловмисникам можливість отримати доступ до своїх онлайн-банківських рахунків. В подальшому, шахраї виводили гроші на рахунки дропів. Для підтвердження фінансових операцій вони телефонували потерпілим, представляючись співробітниками банків, і запевняли їх у безпеці цих операцій.

За попередніми даними, орієнтовна сума завданої потерпілим шкоди складає близько 800 тис. грн.

Правоохоронні органи здійснили ряд обшуків у домівках, на місцях реєстрації та в автомобілях підозрюваних у Львові та Львівській області. У результаті цих дій було confiscовано численні одиниці комп'ютерної техніки та її складових, мобільні телефони, банківські картки, сім-картки, автомобіль класу люкс, а також інші матеріальні докази злочинної діяльності.

Правоохоронці затримали організатора злочинного угруповання разом із трьома його спільниками відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі пред’явили підозри фігурантам справи за кількома статтями Кримінального кодексу України, зважаючи на їхні ролі у злочинній діяльності. Зокрема, йдеться про ч. 5 ст. 190 (Шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (Створення та керівництво злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних систем та електронних комунікацій). В якості запобіжного заходу їм обрано утримання під вартою.

Ще двом зловмисникам слідчі оголосили підозру заочно. Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють всіх причетних до діяльності злочинного угруповання осіб, остаточну кількість потерпілих, а також суму завданих збитків.

Окрім того, правоохоронці здійснюють перевірку осіб, які викликають підозру, на їх можливу участь у розповсюдженні шкідливих програм. Це програмне забезпечення дозволяло зловмисникам здійснювати прихований віддалений контроль над пристроями жертв.

Виявлення злочинців стало можливим завдяки зусиллям працівників служби безпеки АТ КБ "ПриватБанк".

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.