Львівська область зменшила фінансову підтримку для дітей, які втратили батьків внаслідок АТО.
Громадська організація "Родини полеглих Героїв Львівщини" заявила про зменшення виплат для дітей загиблих в АТО/ООС майже вдвічі. Якщо у 2024 році родини отримували по 4400 грн, то в лютому 2025 року сума виплат скоротилася до 2900 грн на місяць. У понеділок, 24 лютого, члени організації готують мирний мітинг під Львівською обласною військовою адміністрацією (ЛОВА), де вимагатимуть повернути рівень виплат, що діяв у 2024 році. Про це повідомляє zaxid.net.
Виплати для родичів загиблих регулюються у рамках "Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО (ООС)" у Львівській області, яка також включає добровольців, захисників України та сім’ї Героїв Небесної Сотні. Спочатку розмір виплат для однієї дитини становив 2500 грн, але у 2021 році, завдяки ініціативі ГО "Родини полеглих Героїв Львівщини", ці виплати стали залежати від прожиткового мінімуму. Як наслідок, у 2021 році сума становила 3568,5 грн, а у 2024 році була підвищена до 4400 грн.
За інформацією організації, у лютому 2025 року виплати зменшилися до 2900 грн. Як повідомила заступниця голови ГО Гелена Білик, родини загиблих не були попереджені про ці зміни, а нові суми стали відомі тільки після отримання виплат на картки.
"Нас ні про що не попереджали. Вчора на картку прийшла виплата, і ми зрозуміли, що її зменшили. Ця програма діє до 2025 року, але обласна рада вирішила змінити умови", -- зазначила Білик. Громадська організація вже звернулася до голови Львівської ОВА Максима Козицького, його заступника Андрія Годика та виконувача обов'язків голови Львівської облради Юрія Холода, які пообіцяли з'ясувати ситуацію до 25 лютого. У відповідь на звернення родичів загиблих, заступниця голови Львівської ОВА Христина Замула пояснила, що на реалізацію програми соціальної підтримки в обласному бюджеті на 2024 рік передбачено 38,6 млн грн. Однак, зважаючи на зростання кількості осіб, які потребують допомоги, коштів не вистачає.
Нагадаємо, що з 1 травня 2023 року в Україні почав діяти Закон "Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю працівників критичної інфраструктури, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, яких постраждали внаслідок військової агресії Росії". Сім'ї загиблих мають право на одержання компенсації в розмірі одного мільйона гривень. Проте на практиці реалізувати це право виявилося складно. Детальніше про цю ситуацію читайте в статті Володимира Мисан-Мілясевича "Закон про виплати є, але їх немає: чому родичі загиблих енергетиків не можуть отримати одноразову грошову допомогу".