Львівщина першою в Україні позбулася всіх парафій УПЦ МП, - повідомив Козицький.
Львівська область стала першою в Україні, де більше нема жодної зареєстрованої релігійної громади УПЦ МП. Про це 29 листопада повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у Телеграмі.
"Сьогодні Львівщина переживає важливу віху в своїй історії - регіон звільнився від релігійних організацій, які підпорядковуються московському патріархату. Львівська область стала першою в Україні, де більше не залишилося жодної зареєстрованої громади РПЦвУ!" - повідомив Максим Козицький.
За його словами, до початку російської агресії проти України у 2014 році, на Львівщині існувало 66 релігійних громад московського патріархату. Станом на 24 лютого 2022 року їхня кількість становила 54.
Протягом року повномасштабного вторгнення 27 громад приєдналися до Православної Церкви України, як зазначив Козицький, а ще 27 вирішили припинити свою діяльність за власним бажанням.
"Доля цих релігійних громад вчергове доводить відсутність майбутнього у маніпуляціях та задурювання. Існують лише два шляхи - правда або брехня. І правда обов'язково переможе! Щиро сподіваюсь, що релігійні громади московського патріархату у інших областях нашої держави не чекатимуть реалізації норм Закону України "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", а нарешті розірвуть зв'язки зі структурою кривавих московських попів", - зауважив голова Львівської ОВА.
Нагадаємо, 20 серпня Верховна Рада прийняла законопроєкт №8371 про заборону діяльності релігійних організацій, керівний центр яких розташований у країні-агресорі. Рішення підтримали 265 депутатів.
24 серпня, в день святкування Незалежності України, президент Володимир Зеленський підписав новий закон. Відповідно до закону "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій", на території України забороняється діяльність іноземних релігійних організацій, центри яких знаходяться в країнах, що вчинили або продовжують збройну агресію проти України, а також організацій, які прямо чи опосередковано підтримують таку агресію.
23 вересня закон набув чинності. Водночас декілька його положень набувають чинності пізніше.
Зокрема, через сім місяців почне діяти положення закону, що надає Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) право подавати до суду позов щодо заборони діяльності релігійної організації, якщо буде виявлено її зв’язок з керівним центром держави-агресора.
Це вказує на те, що парафії УПЦ МП отримали додаткові шість місяців для того, щоб припинити свої відносини з Російською православною церквою.
Окрім того, протягом трьох місяців з моменту оприлюднення цього закону Уряд зобов'язаний вжити заходів для повернення державного майна, яке перебуває у використанні іноземних релігійних організацій, діяльність яких в Україні є забороненою.
Читайте також: