Масове отруєння у Львові: як звернутися за компенсацією
Особи, що отримали отруєння в ресторані чи кафе, мають право на відшкодування збитків.
Нещодавно у Львові сталося масове отруєння в ресторані, що належить Михайлу Кацуріну. Понад 70 гостей закладу, серед яких були й діти, звернулися за медичною допомогою через симптоми отруєння.
Тетяна Сліпченко, експертка з медичного права, розповіла в етері каналу "Київ24" про те, хто має нести відповідальність за подібні випадки: "Кінцеву відповідальність несе все ж таки заклад. Не фермер, який продав яйця, як ми зараз говоримо, що одна з причин є сальмонела, яка могла бути в яєчних продуктах. Не постачальник, а все ж таки той, хто подав на стіл страву".
Отже, відповідальність лежатиме на керівництві закладу (в контексті кримінальної відповідальності). Експерт підкреслила, що іноді власник і керівник можуть бути різними людьми.
Вона також дала поради тим, хто потрапив у таку ситуацію (і мова не лише про цей випадок, а про всі подібні). Слід знати, що постраждалі мають право на фінансове відшкодування. Але для цього знадобляться підтверджуючі документи від сімейного лікаря або зі стаціонару (виписки, в яких зазначені діагноз та скарги). Якщо під час лікування довелось купувати ліки самостійно, слід зберігати всі чеки для подальшої компенсації.
У випадку, якщо отруєння завадило людині вирушити у заплановану подорож з уже придбаними квитками, або якщо це призвело до тимчасової втрати працездатності, вона також має право на компенсацію.
Основне - це мати в наявності всі необхідні документи (чекові квитанції, довідки про непрацездатність, медичні виписки, квитки тощо).
Раніше портал "Знай" розглядав питання, чи доцільно купувати нарізаний кавун: медик попередила про серйозну помилку.
Також ми інформували про те, що купання в Чорному морі може бути небезпечним не лише через наявність мін: на узбережжі було виявлено отруйного хижака.
Також портал інформував, як скласти аптечку у відпустку: що взяти з собою, щоб не бігати по чужому місті.