Матернова після переговорів з представниками уряду: продуктивність НАБУ та САП є ключовим елементом українського шляху до Європейського Союзу.

Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, після проведення переговорів з представниками ЄС, G7 та українською владою, підкреслила, що результативність НАБУ та САП є ключовим елементом на шляху України до Європейського Союзу.

"Протягом трьох днів ми проводили зустрічі та консультації з представниками української влади, а також партнерами з Європейського Союзу та G7. Сьогодні увечері ми завершили робочий день продуктивною зустріччю з новим прем'єр-міністром Юлією Свириденко та віцепрем'єр-міністром Тарасом Качкою. Наша розмова відбулася одразу після оголошення президентом Зеленським про підготовку нового законодавства, що регулюватиме співпрацю між правоохоронними органами та забезпечить незалежність антикорупційних агентств НАБУ і САП. Ефективність цих органів є ключовим аспектом на шляху України до Європейського Союзу," - зазначила вона у своєму пості на Facebook.

Свириденко, в свою чергу, зазначила, що 23 липня відбулася важлива зустріч між урядовою командою та послами держав G7, присвячена питанням антикорупційної політики.

За її словами, уряд України налаштований на нульову терпимість до корупції, це знайде відображення у програмі дій Кабміну.

"Сьогодні президент України прийняв важливе рішення - ініціювати новий законопроєкт, який не тільки ліквідує всі існуючі розбіжності, а й укріпить незалежність антикорупційної системи. Особливо варто підкреслити, що ці зміни унеможливлять будь-який вплив з боку агресора та будь-яке втручання в діяльність правоохоронних органів, зокрема НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури," - зазначила вона у пості на Facebook.

23 липня президент України провів ряд зустрічей з членами уряду та представниками правоохоронних органів, про що він повідомив у своєму вечірньому зверненні. Він зазначив, що під час наради, в якій брали участь представники НАБУ та САП, було досягнуто угоди про спільну розробку плану дій, спрямованого на укріплення "сили закону в Україні".

"Звісно, усі почули те, що кажуть люди цими днями - в соціальних мережах, один одному, на вулицях. Це все недаремно", - сказав Зеленський.

Невдовзі президент оголосив про намір внести до Верховної Ради законопроєкт, який стане відповіддю на виклики, що забезпечить стабільність системи правопорядку. У документі буде чітко зазначено, що жоден російський вплив чи втручання не матимуть місця в діяльності органів правопорядку, а також будуть закладені всі необхідні норми для забезпечення незалежності антикорупційних установ.

Читайте також: НАБУ та САП висловили підтримку ініціативі Зеленського щодо внесення нового законопроєкту, що стосується антикорупційних органів.

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 12414, який, згідно з інформацією, обмежує автономію Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Це рішення підтримали 263 депутати. Після голосування голова НАБУ Семен Кривонос звернувся до президента України з проханням накласти вето на законопроєкт, оскільки, за його словами, незалежність цих двох органів "фактично знищується".

Невдоволення рішенням парламенту вивело на акції протесту сотні людей у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон №12414 і заявив, що НАБУ і САП будуть працювати, але їх треба "очистити від російських впливів".

Читайте також: У контексті подій навколо НАБУ та САП Буданов підкреслив, що "наш ворог єдиний".

Генеральний прокурор Руслан Кравченко, висловлюючи думку щодо підозр щодо втрати незалежності НАБУ та САП, підкреслив, що ці органи підпорядковуються йому. "Ми будемо працювати як єдина команда. Вони займатимуться своїми кримінальними справами, а ми — своїми", — зазначив він.

Це сталося після проведення 70 обшуків, які 21 липня здійснили представники СБУ, Державного бюро розслідувань та Офісу генерального прокурора у справі співробітників бюро. Служба безпеки України, серед іншого, повідомила про затримання одного з працівників НАБУ, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб. Йому було пред'явлено підозру. В свою чергу, НАБУ заявило, що інформація від керівництва СБУ про можливі загрози, пов'язані з одним із їхніх співробітників, надійшла ще в серпні 2023 року, але згодом СБУ вказала на відсутність доказів стосовно цього працівника.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.