Міністерство цифрової трансформації представило підсумки проекту безперешкодних ЦНАПів: реалізацію виконано на 72%.

Міністерство цифрової трансформації України на засіданні Ради безбар'єрності у понеділок представило підсумки реалізації ключового проєкту «Безбар'єрний ЦНАП», як зазначає пресслужба Мінцифри.

Міністерство цифрової трансформації України, за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, провело аналіз роботи центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у семи регіонах: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Одеській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях. Спільно з експертами було оцінено доступність центрів: від зручності добирання до них і навігації всередині, до можливостей електронної черги та наявності інформації про графік роботи шрифтом Брайля. Результати показали, що 98,2% респондентів задоволені отримуваними послугами, а рівень лояльності становить 93,7%. Облаштування приміщень ЦНАП відповідно до потреб людей з інвалідністю виконано на 72% за шістьма критеріями, у той час як лише 23% приміщень відповідають вимогам безбар'єрності за цими ж показниками, - зазначено у повідомленні.

Експерти вказали на понад 100 рекомендацій, зосереджуючи увагу, в основному, на фізичних та навігаційних перешкодах. Серед них були поради щодо зручності входів, вимог до пандусів, доступності туалетів та низько розташованих інформаційних кіосків.

"Ми повністю втілили план навчання для співробітників ЦНАПів і продовжуємо підготовку персоналу з інклюзивного сервісу. Розроблено та опубліковано курс, присвячений наданню якісних послуг у ЦНАП, на платформі Дія.Центрів. Також завершуємо створення чекліста та інструкції з безбар'єрності для всіх центрів, спираючись на рекомендації експертів," – зазначила заступниця міністра цифрової трансформації Зоряна Стецюк.

Зазначається, що фахівці надають підтримку та рекомендації Центрам у процесі поетапного вирішення бар'єрів. Реалізація змін вже розпочалася в тестових громадах, а посібник та контрольний список стануть доступними для всіх ЦНАПів по всій території України.

У межах проєкту у Самарівській громаді на Дніпропетровщині будують новий Дія.Центр, який стане повністю безбар'єрним. У Нововолинську на Волині та Мені на Чернігівщині вже оновили навігацію і встановили зручні стійки для реєстрації.

Окрім цього, громади активно працюють над вдосконаленням безбар'єрності в рамках своїх стратегій. ЦНАПи в Рівному та Львові досягли значних успіхів, якими щоденно користуються відвідувачі, а ЦНАП у Полтаві, за підтримки місцевого та державного бюджету, функціонує в новому, сучасному приміщенні. У Київській області, зокрема в Бородянці, Бучі, Горі, Бишеві та Іванкові, у ЦНАПах були встановлені вказівники з шрифтом Брайля, електронні черги та зони для самообслуговування.

Під час зустрічі також було порушено питання інформаційної безбар'єрності, зокрема, акцентували увагу на необхідності узгодження платформи Дія з європейськими стандартами доступності. До 1 червня 2026 року планується впровадження україномовних синтезаторів мовлення та забезпечення підтримки для програм читання екрана, що допоможе користувачам із вадами зору.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.