Міністр внутрішніх справ Польщі оголосив про відкриття нової ділянки для перетворення кордону з Україною.
Голова Міністерства внутрішніх справ і адміністрації Томаш Сємоняк підкреслив у суботу, під час урочистого відкриття автомобільного прикордонного переходу "Мальховичі-Нижанковичі", що ефективне функціонування кордону в обох напрямках є надзвичайно важливим аспектом підтримки України.
У церемонії відкриття прикордонного переходу "Мальховичі-Нижанковичі" на кордоні з Україною (Підкарпатське воєводство) взяли участь, зокрема, міністр внутрішніх справ і адміністрації Томаш Сємоняк, заступник міністра розвитку громад українських територій Сергій Деркач та воєвода Підкарпатського воєводства Тереза Кубас-Гуль.
"Тиждень у польсько-українських відносинах видався насиченим та продуктивним. У вівторок у Львові прем'єр-міністр Дональд Туск разом із президентом Володимиром Зеленським обговорили ключові аспекти співпраці, зокрема підтримку України у протистоянні російській агресії", — повідомив Сємоняк. "Сьогодні ми відкриваємо новий пункт пропуску на кордоні, що сприятиме розвитку інфраструктури та полегшить мобільність наших громадян між Польщею та Україною", — додав він.
Як він нагадав, 21 грудня є важливою датою в польській історії - в цей день у 2007 р. "Тоді ми увійшли до Шенгенської зони та на внутрішніх кордонах Європейського Союзу рух з Польщі перестав бути контрольованим". "Хоча сьогодні ми відкриваємо новий пункт перетину кордону, ми бажаємо нашим українським друзям, щоб одного дня вони опинилися в ЄС і Шенгенській зоні. Тоді ми приїдемо з міністром, щоб закрити цей перехід (...) Ефективний перетин кордону в обох напрямках є, з нашого погляду, важливим елементом підтримки України", - сказав Сємоняк.
21 грудня 2007 року Польща разом із ще вісьмома країнами стала частиною Шенгенської зони, що дозволяє громадянам вільно пересуватися між державами-учасниками без прикордонних перевірок. Окрім Польщі, до Шенгенської зони приєдналися Чехія, Угорщина, Естонія, Литва, Латвія, Мальта, Словаччина та Словенія. В даний час угода об'єднує 29 країн, з яких 25 є членами Європейського Союзу. Чотири інші країни, які не входять до складу ЄС, це Ісландія, Норвегія, Швейцарія та Ліхтенштейн. Шенгенська зона була створена у 1995 році на основі угоди, укладеної в 1985 році між Францією, Німеччиною, Бельгією, Нідерландами та Люксембургом. (PAP)