Мер Львова поділився інформацією про заходи, що вживаються для підготовки до ймовірних відключень електроенергії.
Міські ТЕЦ поки не можуть працювати на повну потужність через ліміти газу
Львів активно готується до зимового періоду та можливих відключень електроенергії. Вже з завтрашнього дня місто розпочне тестування альтернативних джерел енергії, в рамках якого будуть перевірені всі наявні ресурси, механізми і оперативність їх роботи. Опалювальний сезон у Львові не розпочнеться в найближчі тижні. Про це повідомив міський голова Андрій Садовий під час брифінгу 10 жовтня.
"Зима часом приносить чимало труднощів. Сьогоднішня ніч у Києві вкотре це підкреслила. Починаючи з завтрашнього дня, ми впроваджуємо тестовий режим у Львові. Це традиційна практика для нас, але вперше вона охоплює все місто одночасно," - сказав мер Львова.
Він зазначив, що впродовж вихідних світлофори будуть відключені від основного джерела живлення і підключені до альтернативного, щоб перевірити їх функціонування в разі блекауту.
Також буде проведено тестування твердопаливних котлів у навчальних закладах та медичних установах. Дослідження використання дизель-генераторів відбудеться там, де це можливо. Будуть перевірені системи водопостачання, електропостачання, газопостачання, а також функціонування громадського транспорту, зв'язку та інших важливих для міста аспектів.
Мер Львова оголосив, що опалювальний сезон у місті поки що не буде стартувати.
"Що стосується опалення - справді холодно. Але зараз ситуація в країні така, що найближчі кілька тижнів ми не зможемо подати опалення. На жовтень ліміт газу є 8 млн м. Щоб повноцінно пройти осінньо-зимовий період з жовтня, треба ще 10 млн. Їх немає. Треба трохи перечекати, щоб зробити все правильно, аби взимку тепло таки було", - заявив Андрій Садовий.
За заявками тепло подали в школи, садочки, лікарні. Поки нема лімітів, місто не може запускати ТЕЦ-1 і ТЕЦ-2 на повну потужність. Мер Львова закликав львівʼян організувати альтернативні джерела тепла.