Мобілізація 2024: ТЦК повинні вжити заходів проти тих, хто ухиляється, відеозапис.
Військовослужбовець Андрій Соколов висловив думку, що військовим варто надати право відкривати вогонь по ухилянтам. За його словами, на даний момент працівники територіальних центрів комплектування залишаються беззахисними.
У процесі мобілізації в Україні ухилянтів не піддають покаранню, а працівники територіальних центрів комплектування мають значні обмеження у своїх повноваженнях. Про це повідомив сержант Збройних сил України Андрій Соколов у своєму інтерв'ю львівському порталу "Твоє місто".
За його словами, в Україні відсутній справедливий і прозорий процес призову. Військовий підкреслив, що необхідно забезпечити рівність у ставленні до громадян з боку державних службовців, правоохоронних органів та заможних людей. Він також зазначив, що, крім соціальної справедливості, існує проблема невідворотності покарання.
"Ніхто не отримує покарання! Наприклад, втікає за межі країни, його затримують і просто накладають штраф," – зазначив Соколов.
Він підкреслив, що військовослужбовця, який покинув свій підрозділ через стрес, можуть справді покарати ув'язненням. Тим часом, тих, хто неодноразово попадається на контрабанді на кордоні, фактично не карають.
Сержант розповів, що ТЦК дається план мобілізувати певну кількість осіб, але важелів для реалізації цього у працівників військкомату немає. Він уточнив, що військові ходять беззбройні й не мають права застосовувати силу.
Соколов заявив, що на беззахисних працівників ТЦК нападають. Він описав приклад, що людина може відвоювати й стикнутись на новому місці служби з хамством, а за реакцію на це ще й бути звинуваченою.
"Необхідно надати повноваження. Потрібно дозволити застосування фізичної сили до ухилянтів, заборонивши при цьому будь-які дії стосовно військовослужбовців. Як це можливо? Потрібно дати право на застосування вогнепальної зброї. Адже це напад на військового, який виконує свої обов'язки під час війни. Не можна більше зволікати," -- зазначив адвокат.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що відправили на експертизу справи 1 695 осіб, які мають інвалідність. Усі вони -- держпосадовці з понад 30 органів.
Заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін розповів, чи потрібна в Україні обов'язкова мобілізація жінок.