"Мрія": від справжніх подій для NETFLIX до літературного твору.

редакторка відділу культури, артоглядачка

Сьогодні в рубриці "Літтред", в якій "Львівська Пошта" ділиться уривками найновіших видань, "Мрія" Євгена Положія і Vivat. Книгу з цією повістю можна замовити на сайті видавця, а ми пропонуємо уривок з видання про життя головних героїв у Львові.

"Мрія" - роман українського письменника та журналіста Євгена Положія, заснована на реальній історії. Ден і Діна мешкали у невеликій двокімнатній квартирі житлового комплексу "Квітка" в Гостомелі. До повномасштабного вторгнення це було ідеалістичне місце: зручна транспортна розв'язка дозволяла швидко доїхати до столиці, а затишні парки навіювали спокій. З балкона дванадцятого поверху розгортався неймовірний краєвид. За лісом виднівся аеродром "Антонов", де в одному з ангарів стояв найбільший вантажний літак у цілому світі - Ан-225 "Мрія". У лютому 2022 року його знищили, а війна змусила Дена та Діну забути про тиху буденність.

У творі "Мрія" автор Євген Положій зображує життя людей, які під час хаосу російсько-української війни намагалися захистити себе і своїх близьких від загрози смерті. Вони не мали досвіду у володінні зброєю і не знали, як вижити під обстрілами. Багато з них опинилися заблокованими у підвалах, які мали стати їхнім укриттям, але сирість і темрява перетворювали ці місця на справжнє пекло. Незважаючи на всі труднощі, ці люди зберігали свою людяність: вони боролися за своє життя, підтримували один одного морально та фізично і вірили, що болісні рани, які вони отримали, з часом загояться.

Автор модифікував імена персонажів, змінив деякі аспекти подій і опису місць, щоб замаскувати особистості тих, хто став основою для головних героїв твору "Мрія". Однак згодом він поділився, що насправді ця історія присвячена родині Боднарів.

Нехай роман залишиться романом. Адже без детальних порівнянь та спогадів обійтися важко, а спогади з часом зазвичай зазнають змін. Історію Інни, Слави та його матері вже публікували кілька медіа ще у 2022 році, - зазначає Євген Положій. - Такого ретельного фактчекінгу, якого досяг Слава, я не зустрічав давно. Інколи це викликало у мене роздратування, але насправді іншого способу написати такі книги і не існує. Тож, можна сміливо вважати Славу повноцінним співавтором і редактором.

Дивно, але за появу цього роману можна віддати належне NETFLIX, хоч і непрямо. У 2022 році платформа організувала конкурс для українських сценаристів, в рамках якого Євген написав синопсис для художнього фільму під назвою "Мрія" (інша робоча назва — "Син"). Хоча переможців було багато, саме цей детальний синопсис став основою для написання книги.

"Мрія" не про літак (хоча й про нього також), а про людей. Такою була Мрія, поки її не знищили безпорадність та безвідповідальність одних та нестримний потяг до руйнування всього прекрасного інших", - додає автор.

У останніх випусках рубрики ми пропонували уривки із новинок "Дреди, батли і "стіли" Дарії Анцибор і "Це вам не естрада" Філа Пухарєва від "Лабораторії", "Пан. Роман про Євгена Чикаленка" Степана Процюка і Discursus, "У пошуках Єви. Історія про чуму, війну та еміграцію" Максима Беспалова і "Локальної історії" "Жмур. Історії з бліндажу, де стерлася межа між життям та смертю" Олександра Ябчанки і видавництва "Колесо Життя".

Раніше "Літтред" публікував фрагменти творів, зокрема "Українець Джонатан і двадцять сім мерців" Віктора Шепелєва, виданого "Видавництвом 21", а також "Безстрашні. Історія українського фемінізму в інтерв'ю" Тамари Марценюк від Creative Women Publishing. Серед інших видань — "Як зрозуміти українців: кроскультурний погляд" Марини Стародубської від Vivat та "Всьо чотко. Сергій Кузьмінський і "Брати Гадюкіни" Юрія Рокецького, що вийшло друком у "Нашому Форматі".

У цій секції ви знайдете вибрані фрагменти з антології "Арабески" Сергія Жадана, випущеної видавництвом Meridian Czernowitz, а також з книги Людмили Долгоновської "Залізний генерал. Уроки людяності" від Vivat. Також представлені спогади "Жити переможно: школа Патріарха Йосифа Сліпого" Бориса Ґудзяка, видані УКУ. Не пропустіть збірку Валерія Пузіка "Мисливці за щастям. Якщо треба буде помирати, я тебе розбуджу" від Vivat, а також видання "Сила опору. Українці в радянських таборах" від "Локальної історії". Додатково, у вас є можливість ознайомитися зі збіркою короткої фантастичної прози українських авторок "Мотанка", а також книгами Артема Чеха "Пісня відкритого шляху" та Павла "Паштета" Белянського "Битись не можна відступити".

А починався "Літтред" з уривків роману Юлії Чернінької "Спадок на кістках", видання Олександра Кучерука, Юрія Черченка і Михайла Ковальчука "Євген Коновалець. Історія нерозкритого вбивства", книг Тетяни Рубан "Тимчасово переселені" і Олени Чернінької "Лемберґ: мамцю, ну не плач".

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.