У Львівській області злочинна група викрадала кошти з банківських рахунків українців - новини з Львова.

Кіберполіцейські знешкодили злочинну організацію, учасники якої привласнювали кошти з банківських рахунків українців, пише Depo.Львів за інформацією правоохоронців.

В складі групи діяли особи з Білорусі та Росії. Зловмисники використовували фішингові посилання для вкрадання грошей з банківських рахунків громадян. Їх "методи" включали кілька схем, а також доступ до розгалуженої мережі дропів.

За допомогою соціальних мереж та месенджерів вони поширювали посилання на фішингові сайти. Потенційних жертв вводили в оману, закликаючи їх ввести свої фінансові дані на контрольованих ресурсах, нібито для отримання матеріальної допомоги від Президента України, ООН, UNICEF та інших установ.

Інший злочинний план полягав у здобутті конфіденційних даних користувачів маркетплейсу через фішинг, використовуючи обіцянки привабливих торгових пропозицій.

Коли жертви переходили за фішинговими лінками і вводили свої особисті дані на цих сайтах, вони фактично відкривали злочинцям доступ до своїх онлайн-банківських рахунків. В подальшому зловмисники виводили кошти на рахунки дропів. Щоб підтвердити ці фінансові операції, вони телефонували потерпілим, представляючись працівниками банків, і запевняли їх у безпеці таких транзакцій.

Правоохоронці з’ясували, що збитки, завдані потерпілому, становлять приблизно 800 тисяч гривень.

Правоохоронці здійснили серію обшуків у місцях проживання, реєстрації та автомобілях підозрюваних на території Львова та області. В результаті цих дій було вилучено десятки одиниць комп'ютерної техніки та її складових, мобільні телефони, банківські картки та SIM-картки, автомобіль класу люкс, а також інші предмети, що підтверджують злочинну діяльність.

Правоохоронці затримали організатора злочинного угруповання разом з трьома його спільниками відповідно до статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Слідчі висунули підозри фігурантам у справі за кількома статтями Кримінального кодексу України, зважаючи на їхні відповідні ролі: за частиною 5 статті 190 (Шахрайство), частинами 1 та 2 статті 255 (Організація та управління злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та частиною 2 статті 361 (Несанкціоноване втручання у функціонування інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу України. Їм призначено запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Двом злочинцям було заочно висунуто підозру, а досудове розслідування продовжується. Правоохоронні органи активно працюють над виявленням усіх, хто причетний до діяльності цього злочинного угруповання, а також з'ясовують загальну кількість постраждалих і обсяги завданих збитків.

Крім цього, поліцейські перевіряють підозрюваних на причетність до розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке надавало можливість прихованого віддаленого контролю ґаджетів потерпілих.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.