У Прикарпатті територіальний центр комплектування та соціальної підтримки мобілізував співробітника державного підприємства, незважаючи на його бронювання.

Нацгвардієць через львівський суд змусив військову частину звільнити його зі служби ZAXID.NET

Співробітник державного підприємства, який, незважаючи на бронювання, отримав повістку на військову службу, виграв судовий процес на Прикарпатті. Суд задовольнив його вимогу скасувати призов та зобов'язав військову частину видалити його з облікових списків.

Як вказано у рішенні Івано-Франківського окружного адмінсуду, яке оприлюднили у судовому реєстрі у грудні 2024 року, до суду звернувся механік, який працює на держпідприємстві, що спеціалізується на розробленні, виготовленні й модернізації озброєння та військової техніки для ЗСУ. Він розповів, що роботодавець забронював його від мобілізації, що підтверджується витягом з наказу Мінекономіки. Однак, попри бронювання, ТЦК мобілізувало його на військову службу.

У своїй скарзі прикарпатець вказав, що його бронювання тривало до 1 серпня, і автоматично було продовжено на три місяці — до листопада 2024 року. Проте чоловік не мав при собі документу, що підтверджував бронювання та відстрочку, яка була б дійсною з 1 серпня 2024 року, хоча його бронювання залишалося активним через автоматичне продовження. За словами позивача, 11 серпня співробітники ТЦК використали цю ситуацію і мобілізували його на військову службу. У зв'язку з цим чоловік подав позов до суду проти ТЦК та військової частини з метою скасування призову та звільнення зі служби.

Співробітники ТЦК подали відповідь на позовну заяву, зазначивши, що позивач не мав при собі військового облікового документа, в результаті чого його доставили до військкомату та направили на ВЛК. У відповіді вказується, що він "не надав жодних доказів завершення процесу отримання відстрочки від призову на військову службу у зв'язку з бронюванням".

Справу вивчав суддя Олександр Чуприна, який ретельно проаналізував усі представлені матеріали та доводи сторін. Він дійшов висновку, що на момент мобілізації позивач мав дійсну відстрочку та бронювання, відповідно до розпорядження Міністерства економіки. Суддя також підкреслив, що співробітники територіальних центрів комплектування зобов'язані перевіряти наявність відстрочки та обґрунтування для її отримання.

Суддя визнав протиправним та скасував наказ про мобілізацію позивача, а також про його зарахування до військової частини. Військову частину зобов'язали виключити його зі списків особового складу. На рішення ще можна подати апеляцію.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.