На тілі священнослужителя було вирізано хрест і присипано сіллю.

30 червня 1941-го у в'язниці міста Перемишляни на Львівщині чекісти стратили священника УГКЦ 52-річного Олексія Боднара. Вирізали на тілі хрест і посипали сіллю.

У 1889 році в селі Торгів, що на Львівщині, з'явився на світ чоловік. Він отримав освіту в Львівській греко-католицькій духовній семінарії, а священицькі рукоположення отримав під час Першої світової війни. Надаючи духовну підтримку, він обіймав посаду управителя парафій у кількох селах.

У 1921 році Олексій Боднар розпочав виконання своїх обов'язків у Борщеві, де навчав релігії в місцевій школі. Він також активно займався національно-просвітницькою роботою, замовляючи українські книги та журнали для селян. Це викликало незадоволення серед поляків, але вони не вжили заходів проти нього. Згодом Боднар заснував у селі осередок Українського католицького союзу, метою якого було сприяти всебічному розвитку українського народу в дусі християнства.

У 1932 році Боднар відповів на заклик митрополита Андрея Шептицького, який попросив його організувати допомогу для нужденних та безробітних. А в 1938 році Шептицький призначив його священником, відповідальним за освітні справи Перемишлянського деканату.

ОЗНАЙОМТЕСЬ ТАКОЖ: У лісі співробітники КДБ розстріляли священнослужителя.

Невдовзі після цього розпочалася Друга світова війна. Західна Україна потрапила під контроль радянських військ, а спеціальні служби розпочали активне переслідування Греко-католицької церкви та всіх, хто підтримував проукраїнські ідеї. У 1941 році, коли німецькі війська почали наступ на Радянський Союз, арешти і переслідування перетворилися на масові розправи. Отця Боднара попередили про загрозу і запропонували йому піти в укриття, проте він відмовився, заявивши, що не вчинив нічого поганого.

26 червня його затримали і ув'язнили в НКВД у Перемишлянах. Чотири дні він зазнавав катувань, а потім разом з іншими в'язнями був розстріляний. Німецька адміністрація надала дозвіл на перевезення тіла священника до Борщева, де його поховали 1 липня 1941 року.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.