Відноситься до епохи Великого переселення народів: на Хмельниччині вдалося запобігти нелегальному продажу цінного артефакту - ОГПУ.
Ці артефакти є унікальними та існують лише в обмеженій кількості.
У Хмельницькій області вдалося перешкодити нелегальному продажу артефакту, що належить до епохи Великого переселення народів, на онлайн-аукціоні.
Про це повідомили в Офісі генерального прокурора у четвер, 26 грудня.
Правоохоронні органи перешкодили нелегальній реалізації цінного артефакту – срібної накладки, що датується періодом 425-450 років. Житель Хмельницького намагався продати цю унікальну знахідку на одному з онлайн-аукціонів. Керівництво місцевого музею виявило цю ситуацію і звернулося до прокуратури з відповідною заявою.
"Предмети подібного стилю, який має назву "стиль Сьоздала", вважають показником інтернаціональної моди варварських еліт того часу, а їх розповсюдження маркує стрімкий рух цілих народів", ‒ йдеться у пресрелізі.
Географічна різноманітність цих знахідок охоплює такі регіони, як Волинь, Крим, Скандинавія, Угорщина, Німеччина та Північна Франція. Проте ці артефакти зустрічаються досить рідко, представлені лише поодинокими примірниками, яких наразі немає у музейній колекції.
Під час перевірки правоохоронні органи виявили інформацію про продавця та вилучили артефакт.
На даний момент проведено всебічну комісійну та мистецьку експертизу, а також аналіз сплавів і металевих матеріалів.
Досудове розслідування, яке перебуває під наглядом Шепетівської окружної прокуратури, триває у рамках кримінальної справи щодо незаконного привласнення особою знайденого або чужого майна, яке випадково опинилося у її володінні (ч. 1 ст. 193 КК України). Проведення розслідування здійснюється слідчими районного управління поліції ГУНП в Хмельницькій області за підтримки регіонального відділу протидії кіберзлочинам, ‒ повідомляють прокурори.
У Генеральній прокуратурі України підкреслюють, що культурні цінності охоплюють як матеріальні, так і нематеріальні об'єкти, які володіють художньою, історичною, етнографічною та науковою важливістю. Вони повинні бути збережені, відтворені та захищені згідно з українським законодавством. Відповідно до закону, якщо виявляється скарб, що має статус культурної цінності, право власності на нього автоматично переходить до держави (ч. 4 ст. 343 Цивільного кодексу України).
Відповідно до пункту 2 частини 4 статті 343 Цивільного кодексу України, особа, яка виявила скарб, має право на винагороду від держави, яка може становити до 20% від оцінюваної вартості знахідки на момент її виявлення. Це право реалізується за умови, що особа своєчасно повідомила Національну поліцію або місцеві органи самоврядування про знахідку та передала її.
Нагадуємо, що мешканка Львова намагалася вивезти з України старовинні видання XIX і XX століть. Працівники митниці виявили ці книги та оформили протокол про порушення митних правил.
Перегляньте це відео: