Народний депутат охарактеризував перевірки дитячих інтернатів, проведені Омбудсменом, як вибіркові - Львівська Пошта.

Народний депутат України, представник фракції "Слуга народу" Павло Сушко розкритикував діяльність Уповноваженого ВРУ з прав людини, назвавши перевірки дитячих інтернатів, які проводяться представниками уповноваженого, "вибірковими".

Про це обранець написав у своєму телеграм-каналі. Далі подаємо допис повним текстом.

Селективність захисту з боку Омбудсмена України.

В Україні налічується більше 700 інтернатів, в яких мешкають діти. Серед них понад 40 є приватними. Усі ці заклади повинні проходити перевірки з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або його представників. Деякі з цих установ дійсно підлягають інспекціям, в результаті яких виявляються певні порушення.

Однак зараз чорний піар робиться здебільшого або переважно на закладах спеціальної освіти. При цьому без жодного аналізу причин того, чому заклади освіти стали масово використовуватися як звичайні дитячі притулки для проживання та утримання дітей. Просто негатив щодо роботи конкретного закладу з узагальнюючою оцінкою для всіх.

І все це вже траплялося раніше.

Шановний Дмитре Лубінцю! Верховна Рада України довірила вам важливу місію – захищати права всіх дітей, включаючи ті, що навчаються у приватних закладах. Ваша роль полягає в тому, щоб діяти об'єктивно та незалежно. Тому просимо вас висвітлювати правдиву інформацію щодо всіх актуальних проблем!

Чи все гаразд у:

▪️закладах для дітей-сиріт

▪️приватні дитячі заклади та притулки

▪️у медичних установах та інших закладах, де діти насправді перебувають протягом багатьох років.

▪️ і тд.

Чому Ваші представники не бачили кричущих порушень прав дітей при попередніх перевірка?

І в чиїх інтересах вони наразі діють, вимагаючи від голів обласних військових адміністрацій закрити навчальний заклад всупереч чинному законодавству та передати його з дитячої сфери в іншу, відповідно до потреб дорослого населення?

Як можна вимагати дотримання певних прав дітей, якщо це відбувається за рахунок порушення інших їхніх прав?

І чи не впливає на обʼєктивність та незалежність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини якщо діяльність його Офісу, моніторингові візити, ймовірно, фінансуються за рахунок недержавних організаці?

Складаю звернення до пана Омбудсмена Лубінця:

Скільки моніторингових візитів було проведено, який розподіл по регіонах і країнах, а також які видатки використовувалися, зокрема на транспорт, добові та проживання: бюджетні чи від громадських організацій.

По кожному моніторингу необхідно зазначити кількість учасників моніторингової групи: скільки із них є офісними працівниками, а скільки – представниками громадських організацій, а також оцінити ефективність цього процесу.

По результатах відповіді - повідомлю суспільство.

Нагадаємо, що у п'ятницю, 1 листопада, у Львівській обласній державній адміністрації відбувся брифінг, присвячений реакції на заяву Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Представники Львівської ОВА, спираючись на наявні факти, спростували інформацію Омбудсмена про нібито порушення, що мали місце в дитячому притулку служби у справах дітей Львівської ОДА.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.