Згідно з соціологічними опитуваннями, найбільшу підтримку діяльності Президента виявляють ті ж групи, які протистоять введенню обмежень на терміни перебування мерів на своїх посадах.

Більшість опитаних жителів України - 67,7%, нічого не чули про законодавчу ініціативу щодо обмеження кількості термінів перебування на посаді міських голів, яка полягає в тому, що якщо особа уже обіймала посаду міського голови два повні строки, то така особа більше не матиме права балотуватися на цю посаду.

Цю інформацію підтверджують результати соціологічного опитування, яке було здійснене компанією "Соціополіс" з 3 по 12 травня, повідомляє Цензор.НЕТ.

При цьому переважна більшість опитаних жителів України - 67,2%, погоджуються з твердженням, що якщо міський голова ефективно працює, він повинен мати право балотуватись стільки разів, скільки захоче, а обирати чи не обирати його знову - мають вирішувати тільки жителі громади.

Значно більша частина респондентів з селищ і сіл, а також жінки, підтримують зазначене твердження в порівнянні з усіма опитаними, тоді як жителі обласних центрів та чоловіки виявляють менше згоди. Водночас, група, яка підтримує мерів, також позитивно оцінює роботу Президента України Володимира Зеленського: понад 67,8% опитаних вважають його діяльність на посаді Президента або повністю позитивною, або скоріше позитивною. Цю думку висловлюють переважно мешканці сіл, селищ і міст, що не є обласними центрами, жінки та молоді респонденти. Натомість, оцінки діяльності Президента виявилися менш позитивними серед жителів обласних центрів, чоловіків та респондентів середнього віку.

Більшість опитаних жителів України (54,6%) негативно поставилися б до ситуації, якби в їхній громаді замість обраного голови громади центральною владою був би призначений голова військової адміністрації. Скоріше або повністю позитивно поставилися б до такої ситуації приблизно вдвічі менше опитаних (29,7%). Лише 5,2% респондентів вважають, що голова їхньої громади повинен повністю підтримувати курс центральної влади, навіть якщо це суперечить інтересам громади. Переважна більшість - 51,4%, виступають за те, що голова їхньої громади повинен мати власну позицію та ініціативи, навіть якщо вони суперечать курсу центральної влади, але якщо це відповідає інтересам їхньої громади.

Нагадаємо, у квітні колишній нардеп Олександр Черненко поширив текст проєкту закону, що обмежує кількість термінів перебування на посаді міського голови.

"Обмежити каденції -- максимум дві за все життя. Не поспіль. А взагалі... Ініціатива виглядає як універсальна, але в першу чергу б'є по тих, хто вже давно при владі на місцях. Якщо під цю ініціативу знайдуть голоси, то на наступних місцевих виборах можемо отримати повний перезапуск влади на місцях", -- написав Черненко.

У проєкті закону зазначено: "якщо особа вже обіймала посаду міського голови протягом двох повних строків до набрання чинності цим законом, вона не може знову балотуватися на цю посаду після його вступу в силу". Наразі серед керівників великих міст є чимало тих, хто працює на своїх посадах вже досить довго: Віталій Кличко (мер Києва з 2014 року), Геннадій Труханов (мер Одеси з 2014 року), Борис Філатов (мер Дніпра з 2015 року), Андрій Садовий (мер Львова з 2006 року), Руслан Марцінків (мер Івано-Франківська з 2015 року) та Сергій Надал (мер Тернополя з 2010 року).

На сайті Верховної Ради наразі не зареєстровано законопроєкт, про який говорив колишній депутат, хоча він вже опублікував його попередню версію. Проєкт має назву "Закон України про зміни до Виборчого кодексу України щодо обмеження термінів служби міського голови".

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.