Не лише Туреччина: колишній міністр закордонних справ висловив думку, яка ще країна може виконати роль посередника в переговорах між Україною та Росією.

Ердоган має можливість отримувати консультації від представників цієї країни.

Переговори про мирне вирішення конфлікту в Україні можуть проходити не лише за участю Туреччини, але й з залученням Китаю, зокрема в контексті спілкування зі Сполученими Штатами. Цей всебічний діалог має потенціал розглядати різні важливі аспекти.

Таку позицію висловив екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час інтерв'ю з "Говорить Великий Львів".

"Вірогідно, йдеться про певні аспекти співпраці з Китаєм, а також можливі домовленості з Туреччиною. Не виключено, що президент Туреччини Ердоган звернеться за порадою до китайських партнерів. Як видно, Саудівська Аравія вже активно залучена до цього процесу. Хоча це не стільки про глибокий зміст, а скоріше про забезпечення певних інтересів," – зазначив екс-глава Міністерства закордонних справ.

Саме тому Клімкін не відкидає таку ймовірність, хоча для Сполучених Штатів буде нелегко дозволити Китаю обговорювати питання європейської системи безпеки.

Ексміністр підкреслив, що незважаючи на близькі стосунки між лідером Китаю Сі Цзіньпінем і Володимиром Путіним, Китай займає миротворчу позицію щодо ситуації в Україні. Зокрема, дипломат Ван Ї висловив готовність Росії до прямих переговорів, проте, за словами Клімкіна, це може бути вільним трактуванням його висловлювання. Адже КНР демонструє обережність і стриманість у своїх публічних заявах стосовно війни Росії проти України.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що, за інформацією Павла Клімкіна, Китай може розглядати Росію як інструмент у своїй боротьбі проти Заходу.

Інші публікації

У тренді

lvgazeta

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на данний сайт.

© Львівська газета | lvgazeta.info. All Rights Reserved.